Drukowanie z aparatu według Epsona

Firma Epson opracowała drukarkę atramentową, która drukuje zdjęcia bezpośrednio z cyfrowych aparatów fotograficznych i zaopatrzona jest w technologię umożliwiającą uzyskanie wydruków zgodnych z niuansami aparatu, którym została zrobiona fotografia.

Drukarka Epson Stylus Photo 785EPX ma pojawić się na półkach sklepowych w czerwcu bieżącego roku i pozwalać wyedytować zdjęcie przed wydrukowaniem bez korzystania z komputera, a jedynie specjalnego monitora zintegrowanego z urządzeniem. Drukarka jest w stanie produkować obrazy w maksymalnej rozdzielczości 2880 x 720 dpi i wykorzystuje sześciokolorowy, atramentowy system druku.

Specjalna technologia wykorzystana w urządzeniu zwana jest Print Image Matching i pomaga drukarce współpracować z parametrami cyfrowego aparatu, którym zrobiono zdjęcie. Aparat i drukarka współdzielą ustawienia kolorów, poziom kontrastu, jasności, balansu i inne funkcje. Jedynym warunkiem jest obsługa przez aparat technologii Print Image Matching, a urządzenia takie mają także pojawić się na rynku latem tego roku. Opcjonalny 1,5 calowy monitor pozwala na edycję obrazów bez potrzeby korzystania z komputera: za pomocą kontrolek monitora i drukarki można ustawić jasność, ostrość i tony zdjęcia przygotowywanego do wydruku oraz typ i rozmiar papieru i ilość kopii.

Epson Stylus Photo 785EPX posiada wbudowany slot dla PC Card, wspierający większość modeli cyfrowych aparatów oraz obsługuje urządzenia pamięci zewnętrznej włącznie z CompactFlash Type I i II, IBM Microdrive, karty 'memory stick' i SmartMedia. Drukarka standardowo dostarczana jest z dwoma aplikacjami: Software Film Factory, narzędziem do zarządzania fotografiami oraz programem do edycji PhotoImpression. Zarówno sam sprzęt, jak i oprogramowania działają w systemach Windows i Mac OS. Według przedstawicieli Epsona, drukarka jest w stanie wyprodukować fotografię o rozmiarach 4 x 6 cali w czasie krótszym niż minuta, a maksymalny osiągalny rozmiar wydruku to 8,5 x 44 cale. Stylus Photo 785EPX może także służyć jako zwykła drukarka i jest wtedy w stanie wydrukować osiem stron tekstu w ciągu minuty.

www.epson.co.uk


Zobacz również