'Drużyna 99' pomoże Microsoftowi

Microsoft rozpoczął rekrutację do 'Team 99' - czyli grupy bloggerów, którzy uzyskają dostęp do wczesnych wersji systemu Longhorn. Ich obowiązkiem będzie przekazywanie programistom koncernu uwag co do funkcjonalności następcy Windows XP. "Oni powiedzą nam, co schrzaniliśmy i co zrobiliśmy dobrze. To będą najlepsi światowi eksperci w kwestii Longhorn" - mówi Robert Scoble z Microsoftu.

Nazwa zespołu - Team 99 - pochodzi od nazwy autostrady, która wiedze do miejscowości Whistler, w której znajduje się restauracja "Longhorn Saloon" (stąd wzięła się robocza nazwa następcy Windows; co więcej - "Whistler" była roboczą nazwą Windows XP).

Team 99 ma składać się z ok. 20 osób - wśród nich znajdą się zarówno programiści, jak i osoby określane przez Microsoft mianem 'super użytkownicy'. Wszyscy przed dołączeniem do zespołu będą musieli podpisać zobowiązanie, że nie ujawnią żadnych informacji, udostępnionych im przez koncern.

Rzecznik koncernu oficjalnie potwierdził istnienie "projektu Team 99" - zaznaczył jednak, że jest on na razie w bardzo wczesnej fazie realizacji.


Zobacz również