Drużyna Pierścienia na 4 krążkach

Czteropłytowy album DVD z filmem Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia ma szanse stanąć na czele najbardziej ekskluzywnych i obszernych wydań w krótkiej historii DVD.

2 listopada w regionie pierwszym, dzięki New Line Home Entertainment pojawi się czterodyskowa edycja DVD pierwszej części Władcy Pierścieni. 2 płytki to oczywiście film, ale nie w wersji, którą znamy z kin. Zamiast 178 dostaniemy 208 minut. Jednak nie 30 minutowe wydłużenie ma być największą atrakcją dla miłośników domowych projekcji. Obraz tego wydania zapisano w formacie anamorficznym, natomiast dźwięk to trzy alternatywy: konwencjonalne stereo, Dolby Digital EX i DTS ES. Do wyboru jest także komentarz towarzyszący projekcji - możemy posłuchać: reżysera, Francesa Walsha (współtwórca scenariusza), Elijaha Wooda (filmowy Frodo Baggins), Iana McKellena (Gandalf), Richarda Taylora, Andrew Lesnie, Howarda Shore'a (kompozytor muzyki), Jima Rygiela, Randy Cooka i innych.

Trzecia płytka zawiera dodatek "From Book to Vision", ukazujący proces adaptacji filmowej dzieła pisanego, czyli przełożenie języka książki na scenariusz, planowanie ogólnej wizji całego filmu, przeanalizowanie, przygotowanie i wprowadzenie w życie świata odpowiadającego temu z książki, skompletowanie akcesoriów takich, jak bronie, zbroje i elementy scenografii. Znajdziemy także interaktywną mapę Nowej Zelandii, zdjęcia i historie obrazkowe z filmu wraz z towarzyszącym komentarzem aktorów, materiały z wczesnych etapów kręcenia pierwszych ujęć, gotowy scenariusz i kilka innych drobiazgów.

Zobacz również:

Czwarty dysk wypełnia materiał, z którego dowiemy się, jak twórcy filmu poradzili sobie z proporcjami wielkości poszczególnych bohaterów w stosunku do siebie wnętrz i otoczenia. Twórcy filmu wyjaśnią jak tworzono postacie, na podstawie opisów zawartych w książce, osobny materiał filmowy opowie o jednym dniu z życia Hobbita. Plotki, śmieszne sytuacje i trudności, które spotkały ekipę, relacje zza kulis oraz zdjęcia z planu filmowego poznamy z dodatku "Illusion Of Size". Jest też coś dla maniaków DVD, czyli zapalonych fanów formatu: kilka ciekawostek z wykorzystaniem funkcji multi-angle (ujęcia z różnych kamer - do wyboru) oraz demonstracja systemu dźwiękowego przygotowana przez inżynierów dźwięku. Jak zapewnia New Line, nie jest to zamknięta edycja i możliwe jest, że do czasu premiery pojawią się jeszcze jakieś dodatkowe materiały na dysku.