Drżyjcie rodzice, dzieci chcą iPadów

Badania przeprowadzone przez firmę Nielsen wskazują, że tablet firmy Apple jest wymarzonym prezentem wielu dzieci w USA. Badania te nie oznaczają jednak, że jest to najlepszy prezent dla małych dzieci.

Badania firmy Nielsen pokazują, że iPad na pierwszym miejscu listy życzeń amerykańskich dzieci w wieku 6-12 lat. Wyprzedził m.in. komputer oraz iPod toucha, które wspólnie znalazły się na drugim miejscu.

U konsumentów w wieku powyżej 13 lat, iPad zajął 4 miejsce tuż za komputerem oraz zestawem TV i smartfonem (innym niż iPhone), które wspólnie zajęły drugie miejsce. iPhone był na ósmym miejscu na tej liście, czyli niżej niż mniej prestiżowe gadżety, takie jak odtwarzacz Blu-ray (5 miejsce) oraz e-czytnik (6 miejsce).

Mikołaju, chcę iPada

Wielu może dziwić, że dzieci chcą właśnie iPada - tablet zaprojektowany raczej dla dorosłych. Odpowiedzią mogą być ciekawe reklamy w TV i rosnąca popularność urządzenia. Jakby nie było, rodzice większości dzieci i tak nie zainwetują raczej w taki prezent. Zwłaszcza, że cud techniki szybko mógłby dołączyć do reszty zakurzonych zabawek.

Znacznie tańszym i rozsądniejszym wyjściem może okazać się Nintendo DS Lite lub Sony PlayStation 3. Mógłby to być również czujnik ruchu Kinect dla Xboxa 360, który znalazł się dopiero na 14 pozycji.


Zobacz również