Du ju spik obcy lengłicz?


Du ju spik obcy lengłicz?

MULTIBEE for Travel

MULTIBEE for Travel jest multimedialnym narzędziem przygotowującym do podróży zagranicznej i kontaktów w języku angielskim. Zawarte w programie słowa i zwroty dotyczą większości sytuacji towarzyszących wyjazdom. Materiał podzielono na dziesięć grup tematycznych, m.in. : podróżowanie różnymi środkami transportu i komunikacji miejskiej, pytanie o drogę, załatwianie spraw w banku, szukanie noclegu, zamawianie posiłków, robienie zakupów, telefonowanie, spędzanie czasu wolnego i organizowanie urlopu. Osobna sekcja zaznajamia z sytuacjami awaryjnymi. Przedstawiane zagadnienia ilustrowane są licznymi dialogami oraz komunikatami, które można usłyszeć w różnych miejscach publicznych. Wszystkim nagraniom towarzyszą fotografie. Program zawiera ponad 9 tysięcy słów nagranych przez lektorów brytyjskich, 75 minut nagrań w standardzie CD-AUDIO, ponad 500 fotografii. Umożliwia też nagranie własnego głosu i porównanie z wymową wzorcową. W zestawie znajdują się dwie płyty CD-ROM i kaseta magnetofonowa.

Du ju spik obcy lengłicz?

eTeacher 4.0 Angielski

eTeacher 4.0 to najnowsza wersja programu do wspomagania nauki języka angielskiego, wzbogacona o nagrania dźwiękowe do wszystkich ćwiczeń, komentarzy i komunikatów. CD-ROM zawiera ponad 200 różnorodnych ćwiczeń obrazkowych i tekstowych, wysokiej jakości 16-bitowe nagrania wymowy do wszystkich ćwiczeń, podręcznik gramatyki (dostępny również jako kontekstowa pomoc do ćwiczeń gramatycznych), edytory do wszystkich typów ćwiczeń, umożliwiające rozbudowywanie programu przez użytkownika i przystosowanie go do swoich potrzeb.

Du ju spik obcy lengłicz?

SuperMemo Advanced English

Jeden z największych kursów słownictwa, wymowy i pisowni języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Wprowadza około 38000 słów i definicji podzielonych na prawie 200 kategorii, m.in. : ekonomia, finanse, informatyka, biznes. Zasób materiału przekracza słownictwo znane lepiej wykształconym Brytyjczykom czy Amerykanom. Od ucznia wymagana jest podstawowa znajomość języka angielskiego w zakresie mowy potocznej. Nagrania w wersji amerykańskiej skompresowane są na dwóch płytach CD-ROM.

Du ju spik obcy lengłicz?

Profesor Henry Słownictwo

Profesor Henry Słownictwo to multimedialny program na płycie CD-ROM. Materiał językowy w serii jest dobrany tak, by mogli z niego korzystać zarówno zaawansowani jak i początkujący; został podzielony na trzy poziomy trudności. Profesor Henry Słownictwo oferuje czternaście rodzajów ćwiczeń, w tym: dyktando, tłumaczenie, rozumienie ze słuchu, test pojedynczego i wielokrotnego wyboru, koja-rzenie, dopasowywanie, przyporządko-wanie do ilustracji itd. Oprócz tego każde słowo lub zdanie angielskie występujące w ćwiczeniach bądź w podręczniku jest wypowiadane przez lektora - rodowitego Anglika. Program umożliwia nagranie własnego głosu i porównanie go z wymową lektora. Oraz automatycznie wyznacza terminy kolejnych powtórek nowo poznanego materiału. Mechanizm ten wykorzystuje wyniki badań nad ludzką pamięcią oraz procesami zapamiętywania i zapominania. Przy systematycznej nauce materiał językowy zawarty w pakiecie, czyli dwukrotnie więcej, niż przewiduje program w szkole średniej, można opanować w 3-4 miesiące.

Du ju spik obcy lengłicz?

Profesor Henry Gramatyka

Multimedialny podręcznik gramatyki angielskiej z ćwiczeniami. Pakiet składa się z podręcznika, około dziewięciuset ćwiczeń, słownika angielsko-polskiego (około 4 tysięcy haseł), poradnika jak się uczyć i jak zdawać egzaminy. Wszystkie przykłady i zdania (jest ich ok. 5 tysięcy) czytane są przez brytyjskich lektorów. "Profesor" może uczyć na wszystkich poziomach zaawansowania, w nawiązaniu do rozszerzonego programu szkoły średniej. Użytkownik ma do dyspozycji dwanaście metod nauki, w tym układanie zdań, dyktando, zadawanie pytań, wybieranie odpowiedzi, zaznaczanie wszystkich prawidłowych odpowiedzi. Ćwiczenia podzielone są na trzy poziomy trudności. W skład aplikacji wchodzi także moduł "Formy", zawierający tabele nieregularnych czasowników, rzeczowników niepoliczalnych i o nieregularnej liczbie mnogiej, czasowników z przyimkami (tzw. phrasal verbs). W podręczniku znajdują się odnośniki do odpowiednich tabel.

The Heinemann TOEFL

Kurs przygotowawczy języka angielskiego dla zaawansowanych, do którego dołączono testy z egzaminów TOEFL. Autorzy programu dołożyli starań, aby testy były przeprowadzane w takich samych warunkach jak prawdziwy egzamin. W zależności od wyników testów narzędzie o nazwie Intelligent Personal Planner ustala indywidualny program kursu i powtórek. Podczas trwania kursu uczestnicy są wspomagani przez Asystenta. Asystent śledzi czynności uczestnika, informuje o kolejnych zadaniach do wykonania, ocenia odpowiedzi, pomaga pracować z indywidualnym programem kursu TOEFL i przedstawia czynności możliwe do wykonania w danej sytuacji.

Du ju spik obcy lengłicz?

Microsoft Encarta Interactive English Learning

Chociaż najnowszy produkt firmy Microsoft - Encarta Interactive English Learning - zajmuje zaledwie jedną płytę CD-ROM, jest to program godny uwagi. Zawiera materiał językowy na poziomie podstawowym i średnim, który został podzielony na dziesięć części tematycznych, a każda z nich na cztery rozdziały. Każda lekcja powiązana jest z jednym z 30 dostępnych w programie filmów. Uczeń słucha, czyta i wykonuje różne ćwiczenia (m.in. uczestniczy w dialogach, uzupełnia zdania, nagrywa własne kwestie, odpowiada na pytania). Dzięki technologii rozpoznawania głosu możliwa jest wirtualna rozmowa z postaciami na ekranie i uzyskiwanie natychmiastowych odpowiedzi.

Użytkownik sam może ustalić (w procentach) liczbę poprawnych odpowiedzi wystarczających do zaliczenia ćwiczenia. Dzięki opcji planowania nauki Study Planner, program w określonych odstępach czasu serwuje kolejne partie materiału. Można określić, że będziemy się uczyć jedną godzinę tylko w piątki i zakończyć naukę 13 grudnia 2000 roku.

Program Encarta Interactive English Learning do nauki języka wykorzystuje Internet. Uczeń ma dostęp do serwisu WWW, gdzie może rozmawiać z innymi osobami korzystającymi z Sieci.