Du ju spik obcy lengłicz?

Nieznajomość języków obcych jest obecnie sporym utrudnieniem, jeżeli szukasz dobrej uczelni czy pracy. Nic już Cię nie usprawiedliwia, bo nawet jeżeli w pobliżu Twego miejsca zamieszkania nie są prowadzone kursy nauki języków obcych, to zawsze możesz skorzystać z multimedialnego kursu komputerowego.


Nieznajomość języków obcych jest obecnie sporym utrudnieniem, jeżeli szukasz dobrej uczelni czy pracy. Nic już Cię nie usprawiedliwia, bo nawet jeżeli w pobliżu Twego miejsca zamieszkania nie są prowadzone kursy nauki języków obcych, to zawsze możesz skorzystać z multimedialnego kursu komputerowego.

Du ju spik obcy lengłicz?

Przegląd programów

O zaletach komputerowej nauki języka pisaliśmy już wielokrotnie. Zazwyczaj jest ona tańsza niż tradycyjna (pełny kurs komputerowy od podstaw do poziomu zaawansowanego możesz kupić już za mniej niż 400 zł), a równie efektywna.

Najnowsze programy w pełni wykorzystują multimedialne możliwości komputerów. Do doskonałej jakości nagrań i filmów doszła możliwość nagrywania własnego głosu, a nawet rozpoznawanie go przez komputer, uczestniczenie w ten sposób w dialogach, gry i zabawy językowe oraz współpraca z Internetem.

Oprócz szybkiego komputera z dobrą kartą graficzną i napędem CD-ROM do skutecznej nauki przydatne będą jeszcze słuchawki i mikrofon. Mikrofon jest niezbędny do ćwiczeń językowych polegających na uczestniczeniu w dialogach i nagrywaniu własnych wypowiedzi oraz porównywaniu ich z nagraniem lektora. Do czego natomiast mogą się przydać słuchawki, skoro zwykle do komputera podłączone są głośniki? Otóż osoby uczące się języka obcego często wolą, żeby nikt nie słyszał efektów ich ćwiczeń wymowy. Ponadto dźwięki z otoczenia często dekoncentrują, przeszkadzając w nauce. Słuchawki pozwalają się skupić i dają jednocześnie komfort prywatności. Idealnie do nauki języków obcych doskonale nadają się słuchawki ze zintegrowanym mikrofonem. Coraz częściej także niezbędnymi narzędziami do "komputerowej nauki" stają się urządzenia umożliwiające dostęp do Internetu, jak modem i karta sieciowa.

Prawdziwym problemem jest wybór najlepszego programu. A jest w czym wybierać, bo na rynku znajduje się kilkadziesiąt produktów - zarówno pełne kursy, dzięki którym można się nauczyć języka od podstaw, jak i programy służące jako materiał pomocniczy, uzupełniające kursy multimedialne.

Nie zapomniano także o najmłodszych. Oferta dla nich, choć skromniejsza od oferty dla dorosłych, obejmuje aplikacje, których zadaniem jest nauczenie podstaw języka przez zabawę.

No i coś dla kolekcjonerów. Jeżeli nie stać cię na zakup całego programu jednorazowo, możesz go sobie "uzbierać", korzystając z rozprowadzanych w kioskach wydawnictw z kursami językowymi w odcinkach.

Poniższe zestawienie multimedialnych aplikacji językowych z pewnością ułatwi Ci zorientowanie się w ofercie rynkowej i dokonanie właściwego wyboru.

Programy dla dorosłych i młodzieży

Język angielski

Du ju spik obcy lengłicz?
Euro Plus+ Flying Colours

Kurs języka angielskiego na trzech płytach CD-ROM. Nawiązuje do książkowego kursu Flying Colours autorstwa Judy Garton-Sprenger i Simona Greenall firmy Heinemann Publishers (Oxford) Ltd. Program zawiera bogaty materiał językowy - 450 godzin intensywnej nauki na trzech poziomach, prawie dwadzieścia rodzajów ćwiczeń i testów, obszerny zestaw nagrań, filmów, słów, zdań, dialogów, scenek rodzajowych, objaśnień gramatycznych, piosenek. Można nagrać własne ćwiczenia wymowy i porównać z nagraniami wzorcowymi. Są też uzupełniające i wspomagające programy narzędziowe: słownik dźwiękowy form nieregularnych, nauka literowania i Tape Recorder - program do nauki wymowy wraz z zaawansowanymi metodami akustyczno-graficznego porównania własnych nagrań z wzorcami.

Du ju spik obcy lengłicz?

Euro Plus+ Business English

Kurs języka angielskiego dla ludzi biznesu, opracowany na podstawie podręczników Businnes First i Business Targets wydawnictwa Heinemann. Bogaty materiał językowy, obejmujący zagadnienia związane z ekonomią i biznesem, m. in. Personal Presentations, Foreign Travel, Company Organisation, Manufacturing Processes, Job Descriptions, Correspondence, Finance and Accounting, Negotiation and Sales, Marketing New Products, Advertising and Sales Promotion. Narzędzia i sposób obsługi identyczny z Euro Plus+ Flying Colours.

Du ju spik obcy lengłicz?

Euro Plus+ Reward

Pakiet z serii Euro Plus+, nawiązujący do najlepszego obecnie kursu języka angielskiego firmy Heinemann. W Euro Plus+ Reward zastosowano nowatorskie rozwiązania wykorzystujące komunikację przez Internet, dotychczas nie spotykane w innych programach do nauki języków obcych, jak również innych programach w ogóle. Pogawędki ludzi różnych ras i z różnych zakątków świata, zmagania w grach językowych, prezentacja własnej opinii na forum publicznym, jak również bezpośrednia praca z lektorem bez wychodzenia z domu - to możliwości, jakie oferuje program.

Pakiet zawiera cztery poziomy zaawansowania - każdy odpowiadający 150 godzinom intensywnej nauki - cztery tysiące interaktywnych ćwiczeń, nagrań, fotografii i rysunków, setki dialogów, scenek rodzajowych, opowiadań, wideolekcje przygotowane specjalnie na potrzeby programu, zaawansowane aplikacje narzędziowe ułatwiające naukę języka, inteligentne śledzenie postępów w nauce i sugerowanie powtórek, cztery serwisy internetowe, umożliwiające grupową pracę użytkowników programu z całego świata. Dodatkowo program został wyposażony w mechanizm rozpoznawania głosu ViaVoice firmy IBM, zwiększający skuteczność nauki.