Dual Shock 3 będzie dwuczęściowy?

Rozmaite źródła donoszą, że najnowsza wersja trzeciego Dual Shocka będzie podzielona na dwa elementy. W obydwu mają też znaleźć się czujniki ruchu.

Sony tworzy zupełnie nowy wzór dla swojego flagowego pada. Nowy Dual Shock 3 będzie zbliżony funkcjonalnością do słynnego kontrolera z Nintendo Wii - podzielony na dwa odrębne elementy i posiadający czujnik ruchu.

Obecny wygląd pada

Obecny wygląd pada

Informacje podał serwis GamesIndustry.biz twierdząc, że jest to decyzja Sony umotywowana ogromnym sukcesem konkurencji. Oczywiście firma nie chce tylko naśladować rozwiązań. Z tego powodu, w padach Sony czujnik ruchu znajdzie się w obu częściach kontrolera. Nie ma być on też podzielony na stałe. Z pada będzie można korzystać w standardowy sposób, bądź też rozdzielić na dwa osobne elementy.

Pojawia się także coraz więcej plotek o rzekomym wypuszczeniu podobnego rozwiązania przez Microsoft. Niestety na razie żadna z tych firm nie chce odnosić się do tych informacji. Sony odmawia komentarza w sprawie, a Gigant z Redmond zaprzecza pogłoskom.