DualSense do PS5 najlepszym kontrolerem w historii? Techland zakochał się w urządzeniu Sony

Kontroler DualSense do PlayStation 5 może się okazać ogromnym sukcesem Sony. Nad urządzeniem rozpływają się w zachwytach kolejni deweloperzy, w tym nasze rodzime studio - Techland.

Sony może i nie najlepiej podchodzi do promocji PlayStation 5, ale jedno trzeba przyznać - magia marki wciąż działa. Wyłącznie prezentacja nowego kontrolera - DualSense, wywołało więcej emocji niż jakiekolwiek ogłoszenie Microsoftu związane z Xbox Series X. Z drugiej strony nie można się dziwić bo po kilku dekadach Sony rezygnuje z marki DualShock na rzecz nowego, rewolucyjnego urządzenia.

Wydaje się, że nie ma osoby, która kontrolerem do PlayStation 5 nie byłaby oczarowana. Zachwyceni nowym urządzeniem są między innymi przedstawiciele studia TeamKill Media, które przygotowuje jedną z pierwszych gier jakie trafią na nową konsolę Sony, horror - Quantum Error. W wywiadzie dla serwisu Gaming Bolt, przedstawiciele studia nie ukrywali, że nowe spusty i wsparcie dla technologii haptycznej pozwoli na niesamowite sposoby wyrażania pewnych momentów w grze w sposób lepszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Zobacz również:

DualSense ogromne wrażenie zrobił również na naszym rodzimym studiu - Techland. Tymon Smektała, w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, że ma on szansę zostać jednym z najlepszych kontrolerów w historii. Co ciekawe na deweloperze Dying Light 2, wrażenie zrobiła nie tylko nowa technologia, ale również futurystyczny design urządzenia.

Ma fantastyczny design, tak futurystyczny, jak można tego oczekiwać w 2020 roku, czyli czasach sci-fi, w których żyjemy. Jeśli chodzi o kształt, musimy zobaczyć, jak będzie pasował do dłoni, ale nawet patrząc na niego mam dobre odczucia. - Tymon Smektała, Techland

Przypomnijmy, że największą nowością DualSense jest technologia haptyczna, która zastąpi w kontrolerze Sony wysłużone już klasyczne wibracje. Wykorzystuje ona zmysł dotyku do jak najlepszego odwzorowania poszczególnych ruchów w cyfrowych światach. Możliwe będzie rozróżnienie czy akurat nasz awatar porusza się po twardej nawierzchni, czy na przykład przedziera się przez grząskie wrzosowisko.

Zobacz również: PlayStation 5: data premiery, cena, specyfikacja

źródło: pushsquare.com