DualSense - kontroler PS5 na pierwszym porównaniu do DualShock 4

Geoff Keighley - znany i wpływowy branżowy dziennikarz branżowy, miał okazję wypróbować kontroler DualSense w akcji. Co o nim sądzi i jak prezentuje się nowy pad na tle DualShock 4 do PS4?

DualSense

Geoff Keighley mógł wypróbować działanie DualSense tylko w jednej grze - Astro's Playroom, która, jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, będzie pre-instalowana na każdym egzemplarzu PlayStation 5. Ogólne wrażenia dziennikarza były jak najbardziej pozytywne. Wydaje się, że technologia haptyczna naprawdę robi sporą różnicę. Podobnie jak regulowany poziom nacisku spustów. DualSense umożliwi tworzenie punktów napięcia podczas naciskania spustu, oferując graczowi informację zwrotną, na przykład po cofnięciu łuku.

Czego jeszcze się dowiedzieliśmy z dzisiejszej prezentacji? DualSense otrzyma głośnik ze znacznie większym zasięgiem niż w DualShock 4, jak również wbudowany mikrofon, który znacznie ułatwi komunikację w grach sieciowych.

Keighley pochwalił również nowy design urządzenia i jego ergonomię. Zdaniem dziennikarza, pad bardzo dobrze leży w dłoni i choć wydaje się być cięższy od DualShock 4, to operuje się nim wygodniej. Podczas materiału z rozgrywki w Astro's Playroom mogliśmy zaobserwować również moment, w którym Keighley musiał dmuchać w kierunku pada, aby awatar na ekranie wykonał konkretną czynność. Pytanie jednak, ilu twórców zdecyduje się na tak kreatywne wykorzystanie nowego kontrolera?

Dziennikarz podzielił się również z nami zdjęciem, na którym dokładnie możemy dostrzec różnice pomiędzy DualShock 4 a DualSense.

DualSense PS5

DualShock 4 vs DualSense (z prawej)

Nowy kontroler zadebiutuje wraz z PlayStation 5, najprawdopodobniej pod koniec listopada tego roku.

Zobacz również: Spider-Man Miles Morales na PS5 będzie dość krótką przygodą, poznaliśmy długość gry