DualSense - kontroler do PS5 na pierwszym zdjęciu

Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie kontrolera DualSense uchwycone "na żywo". Co tu dużo pisać, prezentuje się on znakomicie.

DualSense

Kontroler DualSense został ujawniony jeszcze przed oficjalną prezentacją PlayStation 5. Zdaniem japońskiego producenta, jest to jeden z kluczowych elementów nowej generacji jego konsol.

Do tej pory mogliśmy oglądać jedynie oficjalne rendery kontrolera, jednak za sprawą użytkownika Twittera o pseudonimie Gamezawy możemy podziwiać DualSense "na żywo".

DualSense do PS5

DualSense do PS5 (aut. Gamezawy)

Na zdjęciu widać wyraźnie, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami, DualSense jest większy i masywniejszy od DualShock 4. Całość prezentuje się wyjątkowo przyjemnie dla oka, choć monochromatyczna stylizacja nie każdemu przypadnie do gustu.

Przypomnijmy, DualSense to prawdziwa rewolucja, kontroler zrywa całkowicie ze swoim poprzednikiem (DualShock). Nie chodzi tu tylko o nazwę czy design, ale również możliwości. DualSense porzuca, wysłużony już, system wibracji na rzecz technologii haptycznej, która do działania wykorzystuje zmysł dotyku. Pozwoli to twórcom na lepsze oddanie otaczającego nas cyfrowego świata. Jak podkreślali niejednokrotnie przedstawiciele Sony. Możliwe będzie rozróżnienie czy sterowany przez nas bohater porusza się po wysokiej trawie czy twardej nawierzchni.

Więcej informacji na temat DualSense i konsoli PlayStation 5 znajdziecie tutaj.

Zobacz również: Sony zwiększa produkcję PlayStation 5, ale konsol i tak może nie starczyć dla wszystkich