DuckDuckGo najpopularniejszą alternatywą mobilną dla Google

Google ogłosiło listę najpopularniejszych alternatyw dla swojej wyszukiwarki. Jak się okazuje, w Europie DuckDuckGo jest nie do pobicia.

Unia Europejska nakazała Google w kwietniu 2019 roku, aby użytkownicy systemu Android mieli dowolny wybór domyślnej wyszukiwarki. Internetowy gigant chcąc nie chcąc musiał na to przystać i wprowadził okienko, na którym znajdowała się lista innych wyszukiwarek. Miejsca na niej było określone poprzez aukcję, w której wzięły udział zainteresowane firmy. Dzisiaj Google podało, które wyszukiwarki cieszą się największą popularnością. Niepodważalnym zwycięzcą jest skupiona na prywatności DuckDuckGo. Wygrała we wszystkich krajach - z jednym wyjątkiem, którym jest Wielka Brytania. Tam największą popularnością cieszy się wyszukiwarka Bing od Microsoftu. A jak jest w Polsce? Oczywiście DuckDuckGo, a potem Info.com oraz rosyjski Yandex. Pełna tabela wyników prezentuje się następująco:

DuckDuckGo najpopularniejszą alternatywą mobilną dla Google

Zauważmy, że poza wspomnianą Wielką Brytania przeglądarka Bing nie znalazła się nigdzie w pierwszej trójce. Zwraca uwagę duża popularność Info.com, które "po cichu" weszło na rynek. Dobrze też wiedzieć, że aż tylu użytkowników zdaje sobie sprawę z istnienia takich silników wyszukiwania, jak PrivacyWall, Qwant czy Yandex.

Źródło: GSM Arena