Duke Nukem Forever - DLC jesienią

Duke Nukem Forever doczeka się pierwszego DLC. Było ono zapowiadane już przed samą premierą gry. Teraz jednak przedstawiciele studia Gearbox Software podali pierwsze szczegóły.

Duke Nukem Forever to jedna z najbardziej oczekiwanych gier w historii. Pracę nad tytułem ruszyły w 1996 roku i były wielokrotnie przekładane. Wielu fanów serii nie wierzyło, że Duke Nukem Forever kiedykolwiek się ukaże. Ostatecznie swoją premierę miała w czerwcu tego roku.

Teraz Gearbox Software poinformowało o szczegółach pierwszego dodatku do gry. Nosić on ma nazwę The Hail to the Icons Parody Pack i ukaże się tej jesieni. Skąd taki tytuł? Otóż dodatek, będzie naśmiewał się ze znanych strzelanin takich jak Call of Duty,Team Fortress czy też Doom.

Zobacz również:

  • Cyberpunk 2077 DLC – premiera, historia, cena, plotki i fakty. Wszystko co wiemy [Aktualizacja 29.11.2021]

Cztery dodatkowe mapy, jakie wprowadza DLC, są jawnym nawiązaniem do tych strzelanin. Dla przykładu w Call of Duke nie unikniemy zbieżności fabuły z Call of Duty. Pozostałe mapy to 2Forts1Bridge, Sandbox oraz Inferno.

The Hail to the Icons Parody Pack ukaże się jesienią i będzie dostępny poprzez Xbox Live, PlayStation Network oraz platformę Steam. Zgodnie z zapowiedziami, pierwsze DLC do Duke Nukem Forever ma być darmowe dla tych, którzy dokonali przedpremierowych zamówień.