Duke Nukem Forever - lwia część gry ukończona

Dziennikarze amerykańskiego magazynu PC Gamer mieli okazję zobaczyć demo oczekiwanej już od wielu lat gry "Duke Nukem Forever". "Gra już działa i znakomicie wygląda" - możemy przeczytać w tekście.

Informacje na temat "Duke Nukem Forever" uzupełniają zapowiedź innej gry studia 3D Realms pt. "Prey". Demo znajdującej się w produkcji czwartej już edycji gry z Dukiem w roli głównej zostało bowiem pokazane przedstawicielom redakcji PC Gamera, nieoczekiwanie, po prezentacji wcześniej wspominanej gry "Prey".

Duke Nukem Forever

Duke Nukem Forever

Według dziennikarzy PC Gamera, gra "Duke Nukem Forever" już działa i prezentuje się znakomicie. Większość rodzajów broni i potworów, które mają pojawić się grze już ukończono. Gotowe są też już niemal wszystkie poziomy gry. Teraz, ponoć pozostało już tylko zebranie wszystkich tych fragmentów gry w jedną spójną całość. Jednak mimo tego, że prace nad grą są już w bardzo zaawansowanym stadium, 3D Realms nie zaprezentuje jej podczas tegorocznych targów E3. Data premiery gry nie jest jeszcze ustalona, prawdopodobnie jednak trafi do sklepów w przyszłym roku.

Fabuła "Duke Nukem Forever" nawiązuje do wydarzeń znanych z gier Duke Nukem I i II - dwóch pierwszych arkadowych wersji gry. Okazuje się bowiem, że po wydarzeniach kończących grę "Duke Nukem 3D" na scenę powraca największy wróg Duke'a - doktor Proton - który do tej chwili uznawany był za zmarłego. Podstępny i zły naukowiec "wraca do życia", aby ziścić swój diabelski plan opanowania Ziemi przy pomocy sił obcych ściąganych na nasz glob z całego niemal wszechświata. Szalony doktor opanowuje okolice wokół słynnego "Area 51", skąd przy pomocy zgromadzonych kosmicznych artefaktów nawiązuje kontakt z obcymi. Zadaniem Duka w grze będzie pokrzyżowanie planów doktora i ocalenie naszej cywilizacji przed zakusami niegodziwego naukowca.


Zobacz również