Duke Nukem Forever - premiera w maju

Jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji ze świata elektronicznej rozrywki otrzymała oficjalną datę premiery. Zdaniem Amazon.com i sieci sklepów Gamestop, w Duke’a wcielimy się za niecałe sześć miesięcy. Jego nowe przygody można już zamawiać w przedsprzedaży.

Wielbiciele elektronicznej rozrywki prawdopodobnie nie będą już musieli długo czekać na powstającą od wielu lat grę Duke Nukem Forever. Pojawiła się ona w ofercie Amazon.com i to od razu z datą premiery.

Zdaniem przedstawicieli amerykańskiej firmy, nowe przygody Duke’a zadebiutują w sklepach w ostatnim dniu maja przyszłego roku. Już teraz mogą je jednak zamawiać osoby bawiące się przy pecetach i konsolach Xbox 360 oraz Playstation 3. Produkcję, której ostateczny szlif nada studio Gearbox Software, wyceniono na 48 dolarów w przypadku wersji na komputery osobiste i niecałe 60 dolarów za wersje konsolowe. W podobnej cenie można nabyć Duke Nukem Forever w amerykańskiej sieci sklepów Gamestop.

Zobacz również:

  • E3 2021 – Pokaz gier Gearbox już dziś. Gdzie oglądać?
  • Wiedźmin 2 sezon - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Linki zarówno do Amazon.com jak i Gamestop pojawiły się także na oficjalnej stronie gry. Można więc założyć, że dzieło studia Gearbox rzeczywiście zostanie wydane już wkrótce.

Aktualizacja: 24 stycznia 2011 10:45

Randy Pitchford - szef studia Gearbox - i Cristoph Hartmann - prezes firmy 2K - podali do publicznej wiadomości nową, ostateczną datę premiery gry Duke Nukem Forever.

Delikatnie różni się ona od tej, o której mówiło się parę tygodni temu. Jako pierwsi sprawdzą ten tytuł w akcji mieszkańcy USA. W tym kraju nowe przygody Księcia będzie można nabyć już trzeciego maja tego roku. W pozostałych częściach świata gra pojawi się na sklepowych półkach trzy dni później - 6 maja. Informacji, która pojawiła się na łamach czasopisma Game Informer towarzyszył nowy zwiastun. Dzięki niemu dowiemy się jak wygląda ta produkcja po jedenastu latach od jej pierwszej zapowiedzi.