Duke Nukem trafi na ekrany kin

Scott Faye, producent zbliżającego się filmu na podstawie słynnej gry Max Payne, pracuje również nad kinową wersją legendarnego Duke Nukema. Co ciekawe, Faye współpracuje przy tym ze Scottem Millerem, głównym szefem firmy 3D Realms.

Duke Nukem to temat, który wśród bardziej doświadczonych użytkowników PC oraz graczy zawsze wzbudzać będzie wiele emocji. Wiedzą o tym Scott Faye oraz Scott Miller, którzy właśnie zapowiedzieli, że "Książę" już wkrótce trafi na srebrny ekran.

Faye od razu postanowił uspokoić fanów i oznajmił, że nie podjąłby się produkcji kinowej adaptacji Duke Nukema, gdyby miał jakiekolwiek wątpliwości co do końcowej jakości filmu. Dodał, iż zdaje sobie sprawę, iż "Książę" ma na całym świecie mnóstwo fanów.

Niestety, nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących filmu. Faye dodał jedynie, że wersja kinowa rozszerzy wątki z gry komputerowej.

Na koniec ciekawostka - informacja o filmie Duke Nukem pojawiła się już... 10 lat temu. Sprawa niestety stanęła jednak wtedy w miejscu, a następnie zaginęła w morzu innych wieści. Podobnie zresztą jak najnowsza część gry...

Kim jest Duke?

Duke jest prawdziwym twardzielem z krwi i kości. Potężnie zbudowany, uzbrojony po zęby i diabelnie niebezpieczny kobieciarz - te słowa chyba najlepiej go opisują. Jego ulubionym zajęciem jest walka z paskudnymi obcymi. Duke wygląda jak sprawniejsza wersja Arnolda Shwarzeneggera, a do tego ma znacznie ostrzejszy dowcip. Najczęściej można go znaleźć otoczonego tłumem pięknych kobiet, które nie mogą się oprzeć jego wrodzonemu urokowi osobistemu. Duke największą sławę zyskał w latach świetności gry FPS Duke Nukem 3D. Postać zajęła czwarte miejsce w naszej Lidze Największych Twardzieli.


Zobacz również