Dungeons and Dragons Daggerdale - już widzieliśmy

Dungeons & Dragons to produkcja nawiązująca do klasycznych gier RPG bardziej niż większość cRPG dostępnych na rynku. Choć produkcje z tej serii ukazywały się już na różne platformy to wydaje się, że Lochy i Smoki najbardziej zadomowiły się na konsolach Xbox i PlayStation.

O czym mowa: Dungeons & Dragons: Daggerdale jest grą RPG akcji dostępną na takie platformy jak Xbox, PlayStation oraz PC.

Co musisz wiedzieć:

- Część fabularna tego RPG-a jest dosyć płytka, jednak w dalszym ciągu odgrywa dosyć istotną rolę w rozgrywce. Gracz może wybrać jednego z czterech oryginalnych bohaterów (elf łucznik, człowiek wojownik, niziołek czarownik, krasnolud kapłan bitewny), których możemy jednak zmieniać w trakcie gry. W trakcie rozgrywki podnosimy ich poziom doświadczenia i ulepszamy posiadane zaklęcia oraz umiejętności.

Zobacz również:

  • D&D Dark Alliance już w Xbox Game Pass, sprawdź czy warto zagrać
  • Awaria Xbox Live / Xbox Game Pass - błąd 0x87DD0006 [Aktualizacja]

- W jednym momencie gracz może mieć dwa zestawy umiejętności, zaklęć, bądź też broni ustawionych na padzie. Żeby przywołać kolejny zestaw, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

- Daggerdale zaprojektowane zostało z myślą o trybie multiplayer. Gra obsługuje lokalny co-op (dwóch graczy) oraz online (czterech).

- Dungeons & Dragons: Daggerdale korzysta z zasad zawartych w podręczniku 4 Edycji Dungeons & Dragons.

W jakim stadium znajduje się gra: Wczesnym. Prawdopodobna data premiery to "jesień 2011".

Moim zdaniem: Bardzo ciekawa produkcja. Gameplay w połączeniu z zasadami (które są starsze od moich rodziców) wciągają i robią naprawdę dobre wrażenie. Do tego multiplayer - łatwo wyobrazić mi siebie grającego w tę grę z kilkoma znajomymi w niedzielne popołudnie - dokładnie tak, jak w Dungeons & Dragons powinno się grać.

Autor: AJ Glasser

Tłumaczenie: Maciej Merkułowski