DuoCam VP-D6050i: kamera mini-DV z cyfrówką

Samsung zdecydował się w ostatnim czasie na zaprezentowanie drugiej generacji urządzeń stanowiących połączenie cyfrowej kamery wideo mini-DV z aparatem cyfrowym. Tym razem konstruktorzy zamknęli oba obiektywy w jednej, niewielkiej obudowie.

DuoCam VP-D6050i: kamera mini-DV z cyfrówką

Model VP-D6050i (zaprezentowany już na targach CeBIT 2004), posiada wbudowany, odchylany wyświetlacz o przekątnej 2,5 cala. Sercem kamery formatu mini-DV jest matryca CCD o rozdzielczości 800 tysięcy pikseli. Obiektyw oferuje rejestrowanie materiału wideo z opcją 10-krotnego zoomu optycznego oraz zoomu cyfrowego - 900x. Urządzenie zaopatrzone jest w skonstruowaną przez Samsunga technologię Power Night Capture, która umożliwia pracę w mniej korzystnych warunkach oświetleniowych. Zapanowanie nad stabilnością obrazu umożliwia mechanizm Digital Image Stabilizer. Znajdziemy tu również port FireWire do szybkich transferów pomiędzy kamerą, a komputerem.

Przełączanie pomiędzy funkcją kamery wideo i aparatu cyfrowego odbywa się przy pomocy jednego przycisku. Za fotografowanie odpowiedzialna jest matryca CCD o rozdzielczości 5,25 megapiksela. Obiektyw oferuje 3-krotny zoom optyczny oraz 12-krotny cyfrowy. Maksymalna rozdzielczość zdjęć to 2592 x 1944 piksele. Co ciekawe, znajdziemy tu również opcję rejestrowania sekwencji wideo w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 30 klatek/s. Funkcjonalność cyfrówki powiększa dodatkowo wbudowana lampa błyskowa. Interfejs PictBridge pozwoli na przesłanie wykonanych zdjęć prosto na kompatybilną drukarkę, zaś USB 2.0 – do komputera.

W komplecie znajdziemy kartę pamięci Memory Stick o pojemności 16 MB (obsługiwane przez VP-D6050i formaty: Memory Stick, Memory Stick Pro, Secure Digital oraz MultiMediaCard).

Na razie nie znana jest jeszcze cena urządzenia.