Duże programy, małe pieniądze

Czasem niepozornie wyglądające aplikacje, dostępne praktycznie za cenę połączenia z Siecią, mają bardzo duże możliwości. W świecie oprogramowania freeware oraz open source takich przykładów nie brakuje.


Czasem niepozornie wyglądające aplikacje, dostępne praktycznie za cenę połączenia z Siecią, mają bardzo duże możliwości. W świecie oprogramowania freeware oraz open source takich przykładów nie brakuje.

Już dawno przekonaliśmy się, że warto postawić na bezpłatne aplikacje. Wiedzą o tym zarówno zwykli użytkownicy, jak i wielkie firmy. Poniżej prezentujemy kolejne zestawienie programów wartych zainteresowania.

Radio Stream Player 1.5.0.6 Beta (FR)

Duże programy, małe pieniądze

Miniaturowy odbiornik internetowych rozgłośni radiowych. Radio Stream Player na pewno uprzyjemni pracę.

Większość z nas lubi słuchać muzyki podczas pracy na komputerze. Niektórzy mają jednak pecha, jeśli współpracownicy nie podzielają ich muzycznych gustów. W tej sytuacji na ratunek przybywa radio internetowe. Tam każdy znajdzie coś dla siebie. Proponujemy ci Radio Stream Player jako ciekawą alternatywę dla bardziej rozbudowanych aplikacji. Do jego zalet należy zaliczyć niewielki, prosty interfejs oraz brak jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania, potrzebnego do instalacji i uruchomienia.

Domyślną bazę internetowych rozgłośni radiowych Radio Stream Playera bez problemu rozbudujesz o własne stacje. Co ciekawe, każdej z nich możesz przyporządkować trzy niezależne adresy URL źródeł, które przekazują transmisję o różnej jakości. Jeśli masz w swojej kolekcji więcej radiostacji nadających muzykę tego samego gatunku, warto umieścić je w osobnym katalogu w bazie programu. Główne okno Radio Stream Player prezentuje minimum niezbędnych informacji: nazwę stacji, czas odtwarzania oraz stopień użycia pasma internetowego.

Informacje:http://p1.pcworld.pl/r/0db4a

WPanorama 9.0.1 (FR)

Duże programy, małe pieniądze

Zapierające dech w piersi widoki na zawołanie. Dzięki WPanoramie pojawią się na ekranie jako panoramiczne zdjęcia cyfrowe.

Zdjęcia panoramiczne są miłym wspomnieniem z podróży, ale również rarytasem dla użytkowników, którzy dopiero planują wycieczkę. Jeśli chcesz obejrzeć fascynujące widoki i samemu poeksperymentować z tego typu fotografiami, dzięki programowi WPanorama będziesz miał taką możliwość. Na początek warto przejrzeć olbrzymią bazę gotowych zdjęć panoramicznych, udostępnionych na stronie producenta aplikacji. Znajduje się tam ponad 700 plików do pobrania. Dzięki funkcji Autoscroll panoramy są automatycznie obracane, z dowolną prędkością, w obu kierunkach.

Warto zwrócić uwagę na szeroki zakres funkcji oferowanych przez aplikację w ramach tworzenia własnych kompozycji. Program obsługuje środowisko pracy z podłączonymi kilkoma monitorami jednocześnie. Gotową panoramę z łatwością zapiszesz w pliku wideo i nagrasz na płycie CD lub DVD w formie prezentacji lub jako wygaszacz ekranu. Możesz dodać szybki odnośnik, który wskaże na mapie miejsce wykonania zdjęcia (opcja dostępna od wersji 9). Prezentację wzbogacisz podkładem muzycznym.

Informacje:http://p1.pcworld.pl/r/36432

Polecane programy freeware (do Windows)

MozBackup 1.4.8 Beta

Informacje: p1.pcworld.pl/r/043b7

Aplikacja do backupu różnych ustawień przeglądarki internetowej Firefox oraz klienta pocztowego Thunderbird.

WinBubble 1.72

Informacje: p1.pcworld.pl/r/639c9

Zestaw przydatnych tricków do optymalizacji i modyfikacji wielu parametrów systemowych w Windows Viście.

Xinorbis 3.7

Informacje: p1.pcworld.pl/r/1ddeb

Program do analizy zawartości twardego dysku, prezentujący zaawansowane raporty ze statystykami oraz wykresami.

Avi2Dvd 0.4.5 Beta

Informacje: p1.pcworld.pl/r/1d380

Narzędzie do konwersji plików wideo w formacie AVI, MKV, OGM i umieszczania ich na płytach DVD.

Das Unit Converter 6.01

Informacje: p1.pcworld.pl/r/46e49

Rozbudowany program do przeliczania wartości między różnymi jednostkami miary. W jego bazie znajduje się 2000 jednostek w 80 kategoriach.

anyTV 2.15

Informacje: p1.pcworld.pl/r/eb07b

Aplikacja pozwala na oglądanie różnych kanałów TV i klipów wideo publikowanych w Sieci oraz słuchanie radia internetowego.

DownThemAll 1.0.1 Final

Informacje: p1.pcworld.pl/r/ebaa9

Rozszerzenie do przeglądarki internetowej Firefox, zwiększające możliwości programu w zakresie pobierania danych.