Duże zmiany w Xiaomi! Trzy lata aktualizacji Androida!

Xiaomi dołącza do grona producentów, którzy oferują wydłużone wsparcie dla systemu operacyjnego Android. Oznacza to, że otrzymamy nawet cztery lata aktualizacji zabezpieczeń!

Xiaomi nigdy nie słynęło z dobrego wsparcia posprzedażowego dla swoich smartofnów. Ogromna ilość sprzedawanych urządzeń z różnych segmentów cenowych spowodowała, że aktualizacje do nowych wersji Androida oraz autorskiej nakładki MIUI zawsze trwają dosyć długo.

Nowa polityka aktualizacji Xiaomi
Źródło: wccftech.com

Nowa polityka aktualizacji Xiaomi

Źródło: wccftech.com

Chiński producent poinformował właśnie, że zmienia swoją politykę aktualizacji systemu operacyjnego. Seria Xiaomi 11T otrzyma aktualizacje Androida przez trzy lata oraz poprawki zabezpieczeń przez cztery lata od daty premiery.

Zobacz również:

  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 16.09.2021]
  • Xiaomi Pad 5 - wydajny tablet z Androidem w niskiej cenie
  • Znowu! MIUI 12.5 Enhanced psuje POCO F3. Co się dzieje?

Xiaomi wierzy, że nowa polityki aktualizacji sprawi, że smartfony dłużej pozostaną w obiegu, a jednocześnie użytkownicy będą w stanie korzystać z aktualnego oprogramowania z najnowszymi poprawkami zabezpieczeń.

Nowa polityka została ogłoszona kilka miesięcy po podobnej deklaracji ze strony Samsunga. Xiaomi nie przekazało jeszcze szczegółowych informacji. Nie wiemy dokładnie, które urządzenia załapią się na nowe poprawki zabezpieczeń udostępniane przez dłuższy okres czasu. Z pewnością mowa o Xiaomi 12 oraz 11T.