Dużo światła z projektora Sony

Sony wprowadziło do sprzedaży nowy projektor multimedialny uzupełniający serię CX. VPL-CX80 to urządzenie stworzone do wyświetlania obrazu w średnich i dużych salach. Projektor charakteryzujący się niewielkimi gabarytami może generować obraz o jasności 3000 ANSI lumenów.

projektor Sony VPL-CX80

projektor Sony VPL-CX80

Źródło światła VPL-CX80 stanowi lampa 190 W typu UHP, o żywotności ok. 3000 godzin, zapewniająca jasność na poziomie 3000 ANSI lumenów. Rozdzielczość zastosowanych paneli LCD to XGA 1024x768 pikseli.

Kontrast wynosi 350:1. Cicha praca wentylatora (28dB) nie rozprasza uwagi audytorium. Urządzenie generuje obraz o wielkości od 40-300" (1-7,6 metrów), a obraz o przekątnej 2 metrów można uzyskać z odległości 2,4 m od ekranu. VPL-CX80 wyróżnia szereg ciekawych rozwiązań. Dzięki funkcji Intelligent Auto Set-up urządzenie samo odsłania soczewkę, wyszukuje źródło sygnału wejściowego, automatycznie dostraja obraz korygując zniekształcenia i ustawia pod zapamiętanym kątem nachylenia. Po zakończeniu pracy projektora nie trzeba chłodzić, funkcja Off & Go powoduje, że można go bezpiecznie wyłączyć i spakować, bez ryzyka uszkodzenia lampy. Dzięki zastosowaniu funkcji Side Shot projektor nie musi być ustawiony centralnie na wprost ekranu, może wyświetlać obraz z boku po dokonaniu stosowanej korekcji. CX80 oferuje także możliwość zabezpieczenia hasłem oraz blokadę panelu kontrolnego. Wyposażony jest m.in. w dwa wejścia RGB (D-sub), złącza Composite Video i S-Video.

VPL-CX80 pozwala zarówno na tylną, jak i przednią projekcję, jest także przystosowany do stacjonarnego montażu pod sufitem (ramię do montażu należy do dodatkowego wyposażenia).

Waga projektora wynosi 3,8 kg. Urządzenie jest sprzedawane łącznie z torbą i obejmuje je trzyletnia gwarancja. Cena to 12900 zł netto.


Zobacz również