Dużo wskazuje na to, że nowy iPhone 5S będzie złoty

Już w przeciągu najbliższego miesiąca pokazana zostanie światu najnowsza wersja telefonu iPhone od Apple. W interencie aż wrze od plotek, przecieków, zdjęć i spodziewanych specyfikacji. Tak jest zresztą co roku. Co jednak ciekawe, wedle ostatnich informacji nowy iPhone ma mieć też nowy kolor - tym razem telefon Apple ma być także złoty.

Do tej pory wszystkie iPhone’y sprzedawane przez Apple miały maksymalnie dwie wersje kolorystyczne: czarną i białą. Tak było od lat. Ale teraz zaraz przed premierą następcy iPhone’a 5 po internecie zaczęły krążyć plotki o nowym kolorze i rzekomym złotym iPhonie, a na dowód tego przedstawiano małe części, takie jak tacka na kartę SIM, wykonane właśnie w tym kolorze. Informacje na ten temat zebrał serwis Tech Cruch i redaktor MG Siegler. Przedstawił on sensowne argumenty przemawiające za tym, że ten telefon może powstać. Wskazuje na to choćby fakt, że proces anodyzowania aluminium jest znacznie prostszy przy kolorze złotym, niż czarnym.

 

gold-iphone

gold-iphone

 

Prezentacja nowego telefonu Apple ma odbyć się już w przyszłym miesiącu. Najprawdopodobniej zobaczymy tym razem nie jeden, ale aż dwa nowe modele. Oczywiście spodziewamy się bezpośredniego następcy iPhone’a 5, który najpewniej będzie miał oznaczenie iPhone 5S, ale coraz realniej zaczyna pomysł zupełnie nowego modelu w ofercie, czyli tańszego iPhone’a 5C. Zwykle tańsze i mniej prestiżowe urządzenia od Apple posiadają wiele jaskrawych kolorów, a w tę tradycję idealnie wpisałby się właśnie tańszy model iPhone’a. Z drugiej strony zaś złoty iPhone 5S sprawiałby wrażenie jeszcze bardziej prestiżowego. Taki scenariusz ma bardzo dużo sensu, ale do samego momentu premiery nie będziemy mieć w tej sprawie pewności.

<div> </div><div>źródło zdjęcia; iMore</div>