"Duży" Windows 10 z wsparciem dla architektury ARM

Microsoft pracuje nad kolejnymi edycjami Windows 10: dla układów ARM oraz smartfonów i małych tabletów korzystających z procesorów Intela.

Windows RT to bardzo słabo przyjęty przez rynek system przeznaczony dla urządzeń przenośnych zbudowanych w oparciu o architekturę ARM, którego największą wadą był brak możliwości instalowania aplikacji desktopowych. Na stronie platformy MSDN (Microsoft Developer Network) znajduje się dokumentacja, która wskazuje, że Microsoft zamierza naprawić ten błąd pracując nad Windows 10 for desktop (Home, Pro, Enterprise, Education) ARM. Co więcej, można w niej również znaleźć informację o Windows 10 Mobile x86 przeznaczonym dla smartfonów i małych tabletów, które będą korzystały z procesorów Intela.

Microsoft dąży do tego, aby Windows 10 był dostępny dla jak najszerszej gamy urządzeń. Niepowodzenie Windows RT najwidoczniej nauczyło go, że sukces może osiągnąć jedynie wtedy, gdy "dziesiątka" oferowała będzie do dyspozycji użytkowników podobną funkcjonalność na każdym sprzęcie.

Zobacz również:

  • Duża zmiana w aktualizacjach systemów Windows