Duży iPhone 6 wyposażony w szafirowe szkło może być droższy od poprzednika

Nie mają końca plotki dotyczące najnowszego telefonu Apple, czyli spodziewanego iPhone’a 6. Wedle ostatnich doniesień firma z Cupertino ma zastosować w nowym telefonie szafirowe szkło, co może być przyczyną podniesienia i tak już wysokiej ceny urządzenia.

Jeśli połączyć wszystkie dotychczasowe doniesienia dotyczące nowego iPhone’a 6, to możemy spodziewać się prezentacji nie jednego, a dwóch nowych modeli. W październiku ma trafić do oferty Apple pierwszy telefon wyposażony w 4,7 calowy ekran. Po kilku miesiącach ma dołączyć do niego druga wersja sprzętu z ekranem o przekątnej aż 5,5 cala.

Oba urządzenia ma łączyć wyświetlacz wyposażony w szafirowe szkło. Ma to zapewnić znacznie lepszą odporność ekranu na zarysowania i pęknięcia. Niestety, rzekomo wybrany przez Apple materiał jest naprawdę drogi. Porównując koszty produkcji całego urządzenia, cena ekranu w iPhonie 5s wynosi zaledwie 44 dolary, podczas gdy 5,5 calowy panel pokryty szafirowym szkłem kosztowałby aż 280 dolarów.

Zobacz również:

  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Premiera Redmi Note 11 już w przyszłym tygodniu!
Duży iPhone 6 wyposażony w szafirowe szkło może być droższy od poprzednika

Różnica w cenie na etapie produkcji to ponad 240 dolarów więcej na każdym sprzedanym iPhonie i spekuluje się, że cena pierwszego phabletu Apple może być wyższa nawet o połowę od dzisiejszej ceny telefonu. Możliwe oczywiście, że producent z Cupertino wynegocjuje znacznie lepsze ceny na szafirowe szkło, tak samo możliwe jest, że iPhone 6 z 5,5 calowym ekranem nigdy nie trafi do sprzedaży.

Tego, jakie faktycznie produkty zaprezentuje Apple dowiemy się w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy. Premiera iPhone’a 6 powinna nastąpić w październiku tego roku.

źródło: weibo.com