Dvdjuke Pod - dysk USB z wyjściem telewizyjnym

Logitec wprowadza na rynek "dvdjuke Pod" - czyli przenośny dysk twardy z wyjściem telewizyjnym. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach "LAV-DJP80U2" o pojemności 80 GB i "LAV-DJP40U2" o pojemności 40GB. Pliki multimedialne, przechowywane na dysku, mogą być wyświetlane np. na telewizorze.

dvdjuke

dvdjuke

Urządzenie posiada gniazdo S-Video oraz kompozytowe wyjścia wideo i audio. Dodatkowo możliwe jest odtwarzanie dźwięku w systemie Dolby Digital 5.1 po podłączeniu odpowiedniego sprzętu do optycznego wyjścia audio.

Dysk USB potrafi odtwarzać pliki wideo w formatach MPEG-1/2, Divx i XviD oraz audio MP3, WMA, WAV, AAC, AC3 i OGG. Możliwe jest również wyświetlanie filmów umieszczonych na dysku w postaci obrazu ISO płyty DVD. Funkcje znane z normalnych odtwarzaczy DVD jak menu, przeglądanie rozdziałów, są dostępne za pośrednictwem dołączonego pilota zdalnego sterowania.

Urządzenie można podłączyć do komputera poprzez port USB 2.0. Dostępne formaty partycji to NTFS, Mac OS Extended i FAT 32. Urządzenie jest zasilane przez interfejs USB bądź, gdy nie jest podłączone do komputera, przez dołączony zasilacz sieciowy.

Dvdjuke Pod ma wymiary 16 x 132 x 80 mm i waży 220 g. Dysk jest kompatybilny z systemami Windows XP Home Edition/Professional (z SP1), Windows 2000 Professional (z SP4), oraz Mac OS X od 10.2.8 do 10.3.6.


Zobacz również