Dwa LCD w jednym - nowe rozwiązanie dla telefonów komórkowych

Omron stworzył nową technologię pozwalającą na udoskonalenie telefonów komórkowych z dwoma wyświetlaczami LCD. Nowe rozwiązanie pozwoli ograniczyć koszt, ciężar oraz rozmiary tego typu urządzeń.

Pierwsze odwracalne źródło światła (reversible light module) zaprojektowane przez specjalistów z Omron, sprawi że składane telefony komórkowe będą mogły korzystać z jednego wyświetlacza LCD. Pomysł polega na tym, że wewnętrzny wyświetlacz korzysta ze źródła światła umieszczonego pod matrycą, natomiast ekran zewnętrzny jest oświetlany od góry. Przy takiej budowie obydwa wyświetlacze mogą korzystać z jednej matrycy LCD, i jednego źródła światła.

Omron już w 2003 roku stworzył ekran LCD oświetlany od góry, lecz dopiero teraz udało się tak go przeprojektować, by przy podświetleniu funkcjonował jak tradycyjna matryca ciekłokrystaliczna.

Technologia opracowana przez Omron wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku, w którym składane telefony przenośne uzyskują coraz większy udział (25% całego rynku telefonów komórkowych w 2003 roku).


Zobacz również