Dwa czytniki e-booków Asusa. Jeden z ekranem OLED

Asus zaprezentował dwa nowe czytniki e-booków noszące oznaczenia DR-570 i DR-950. Pierwszy z nich wyposażył w ekran OLED, natomiast drugi korzysta z ekranu Sipix z 16 odcieniami szarości.

Asus DR-570

Asus DR-570

Czytnik ten w odróżnieniu od powszechnie przyjętego standardu wyposażony został w 6-calowy wyświetlacz wykonany w technologii OLED. Urządzenie obsługuje formaty ePub, PDF, txt, MP3, MP4 i AVI, waży poniżej 200 gramów i cechuje się grubością wynoszącą niespełna 9 milimetrów (pozostałe wymiary - 124 x 170 milimetrów). Oddaje do dyspozycji użytkowników moduły WiFi i 3G, 4 GB pamięci flash, slot kart SD, 512 MB pamięci SDRAM oraz oprogramowanie text-to-speech (radzi sobie z odczytem książek w 26 językach). Sprzęt korzysta też z zasilania, które powinno mu pozwolić na (maksymalnie) 122 godziny pracy.

Asus DR-950

Model ten w odróżnieniu od poprzednika to "czarno-białe" rozwiązanie dysponujące 9-calowym dotykowym ekranem zbudowanym w oparciu o technologię firmy SiPix (16 odcieni szarości, rozdzielczość 1024 x 768 pikseli). Oferuje 2 lub 4 GB pamięci flash (można ją rozbudować za pomocą kart SD), moduły WiFi i HSDPA (WiMAX opcjonalny), przeglądarkę internetową (strony możemy przeglądać trzymając czytnik w pozycji pionowej lub poziomej), czytnik RSS, słownik (z możliwością rozszerzenia bazy), tłumacz oraz oprogramowanie text-to-speech. Warto też dodać, że wśród wspieranych formatów znalazły się PDF, TXT, Audible, MP3 i ePub, natomiast całość mierzy 222 x 161 x 9 mm i waży 370 gramów.

Zobacz również:

  • Jaki czytnik Kindle wybrać? Przegląd najlepszych czytników ebooków od Amazon

Niestety cen urządzeń oraz daty rozpoczęcia ich sprzedaży nie podano.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: