Dwa główne powody, przez które Galaxy Z Flip 5 będzie o wiele lepszy niż Galaxy Z Flip 4

W sieci pojawiły się optymistycznie informacje na temat nowych składanych flagowców Samsunga.

Dwa główne powody, przez które Galaxy Z Flip 5 będzie o wiele lepszy niż Galaxy Z Flip 4

Źródło: PCWorld

Smartfony z serii Galaxy Z są obecnie jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie telefonów koreańskiego producenta. Tegoroczne modele składanych flagowców zostały zaprezentowane podczas sierpniowego wydarzenia Galaxy Unpacked, kiedy to Samsung pokazał nową odsłonę Galaxy Z Folda oraz Galaxy Z Flipa. Drugi z tych smartfonów jest zdecydowanie mniejszy i celuje w nieco inną grupę odbiorców.

Jeden z popularnych leaksterów - znany z udostępniania przecieków na temat nadchodzących premier w branży mobilnej - zamieścił na swoim profilu post, w którym wymienił dwie duże zmiany, które mają trafić do Galaxy Z Flipa 5. Smartfon najprawdopodobniej otrzyma znacznie większy ekran zewnętrzny oraz nowy zawias, który zmniejszy widoczność zgięcia ekranu.

Zobacz również:

Z Flip 5 zaoferuje zewnętrzny wyświetlacz o rozmiarze około 3-cali. To znacznie więcej niż w przypadku tegorocznego modelu, który proponował użytkownikom ekran o przekątnej 1.9-cala. Ta zmiana poprawi nie tylko na komfort korzystania z urządzenia, ale może również wpłynąć na mniejsze zużycie energii. Z Flip 4, pomimo lepszego ogniwa niż w przypadku starszych modeli, wciąż nie może się pochwalić zbyt długą pracą na pojedynczym ładowaniu. Większy ekran zewnętrzny może to zmienić, ponieważ spora ilość operacji będzie wykonywana przez użytkowników bez otwierania smartfona.

Przyszłoroczny flagowiec ma również otrzymać nowy zawias, co będzie istotną konstrukcyjna zmianą, która wpłynie na wyraźnie mniejszą widoczność zgięcia ekranu. Wprowadzane przez Samsunga modyfikacje mogą być odpowiedzią na zwiększającą się konkurencję w sektorze składanych smartfonów, ponieważ już niedługo zobaczymy debiut nowego OPPO N Find 2, a przyszły rok może również przynieść nowe informacje na temat Pixela z elastycznym ekranem.