Dwa nowe Inspirony Della

Firma Dell wprowadziła do sprzedaży dwa modele ultraprzenośnych komputerów Inspiron Mini. Urządzenia noszą oznaczenia Mini 9 i Mini 12 - cyfra i liczba w nazwach komputerów oznacza długość przekątnej ekranu, jakim dysponuje dane urządzenie.

Jak możemy przeczytać w oficjalnej informacji prasowej, towarzyszącej premierze, "oba komputery zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o entuzjastach internetu, ceniących sobie stały kontakt z przyjaciółmi".

Dwa nowe Inspirony Della

W komputerze Inspiron Mini 9 zastosowano ekran z podświetleniem LED o przekątnej 8,9", który może wyświetlić obraz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Waga podstawowej konfiguracji tego modelu wynosi 1035 g. Maszyna wyposażona jest w dysk SSD, moduł łączności Wi-Fi. Minimalna cena, jaką należy zapłacić za ten model, wynosi 1019 zł. Z kolei w drugiej z nowości zastosowano ekran 12-calowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Mini 12 wyposażono w kamerę internetową, moduł Wi-Fi, pamięć operacyjną o pojemności 1 GB, dysk twardy o pojemności do 80 GB. Sprzęt waży od 1,23 kg i kosztuje co najmniej 1472 zł.

Komputery dostępne będą w sześciu różnych wersjach kolorystycznych obudowy (czerń, biel, czerwień, róż, zieleń i błękit). Dodatkowo dostępne będą obudowy w stylu graffiti.

Sprzęt pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP Home lub Ubuntu 8.04.

Podane ceny komputerów nie zawierają podatku VAT.

Więcej informacji: Dell