Dwa nowe Toughbooki: jeszcze mocniejsze, jeszcze lepsze

Dzisiaj Panasonic zaprezentował dwa nowe notebooki z serii Toughbook. Wśród zmian, jakie w nich zaszły, znajdziemy m.in. lepszy procesor oraz lepszej jakości wyświetlacz LCD.

Dwa nowe laptopy Panasonica zostały wyposażone w procesory oparte o platformę Centrino 2. Są one nie tylko szybsze od swoich poprzedników, ale także zużywają znacznie mniej energii. Dzięki temu umożliwiają one pracę nawet do 10 godzin na jednym ładowaniu baterii. Znajdziemy w nich również nowe i jaśniejsze wyświetlacze LCD pokryte powłoką antyodblaskową oraz specjalnym filtrem polaryzującym, który zwiększy ich widoczność nawet w pełnym słońcu.

Dwa nowe Toughbooki: jeszcze mocniejsze, jeszcze lepsze

Toughbook 30

Nowością jest funkcja pozwalająca na całkowite wyłączenie świecących elementów komputera (również ekranu) bez wyłączania całego urządzenia. Ma to zapewnić niewidoczność osób, które z niego korzystają, czyli głównie żołnierzy oraz policjantów.

Dwa nowe Toughbooki: jeszcze mocniejsze, jeszcze lepsze

Toughbook 19

Model Toughtbook 30 z ekranem o przekątnej 13,3 cali wykorzystuje procesor Core 2 Duo taktowany zegarem o częstotliwości 1,6 GHz. Pamięć operacyjna DDR2 posiada pojemność co najmniej 2 gigabajtów, natomiast na dysku twardym możliwe do zapisania będzie do 160 gigabajtów danych. Za łączność ze światem odpowiadać będzie sieć WiFi w standardzie "n". Tak wyposażony notebook kosztować ma od 3649 dolarów. Toughbook 19 posiada na pokładzie procesor Core 2 Duo 1,2 GHZ ULV oraz jest wyposażony w obrotowy i dotykowy ekran o przekątnej 10,4 cali. Jego cena będzie niewiele wyższa od 3749 dolarów.