Dwa nowe smartfony Xiaomi przed końcem roku?

Chiński producent planuje dwie premiery jeszcze przed końcem grudnia. Oba smartfony mają posiadać wydajny procesor Snapdragon 870.

Xiaomi Mi 11. Fot. Xiaomi

Wygląda na to, że już wkrótce możemy być świadkami premiery kolejnego smartfona Xiaomi. Póki co urządzenie nie zostało jeszcze oficjalnie przedstawione przez producenta, ani nie podana została jego nazwa. Pojawia się ono jednak w coraz większej ilość baz danych, należących do organizacji certyfikujących urządzenia elektryczne, w tym także smartfony.

W związku z licznymi certyfikatami, możemy spodziewać się, że jego premiera nastąpi już niedługo, być nawet jeszcze w 2021 roku.

Zobacz również:

Z przecieków dowiadujemy się, że urządzenie będzie napędzane przez procesor Qualcomm Snpdragon 870, co stawia go w segmencie wydajnych średniaków. Będzie on więc rywalizował m.in. z realme GT oraz Huawei nova 9. Urządzenie ma także wspierać szybkie ładowanie 67 W. Będzie także obsługiwał sieć komórkową 5G. Tak jak wspomnieliśmy, nie została jeszcze podana nazwa nowego smartfona, jednak pojawił się on w chińskiej bazie danych TENAA z numerem seryjnym 2112123AC. Będzie także posiadać dwa sloty na kartę SIM, a nad jego pracą kontrolę sprawować będzie system Android 11.

Ostatnie przecieki sugerowały, że chiński producent planuje wypuścić dwa smartfony z procesorem Snapdragon 870. Ma to nastąpić do końca tego roku. Nie wiemy jednak, czy będą to faktycznie dwa osobne urządzenia, czy może chodziło o jedno, które w Chinach pojawi się jako smartfon Xiaomi, a poza granicami Państwa Środka jako Redmi. Możemy jednak spodziewać się, że wspomniany smartfon będzie posiadał rozbudowany system aparatów, który ma być jego wyróżniającym elementem.

Zobacz także: realme pracuje nad składanym smartfonem! Kiedy premiera?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: