Dwa nowe tunery HDTV od AMD

Firma AMD przedstawiła dwa nowe tunery HDTV - modele TV Wonder 600 USB i TV Wonder 650 Combo PCIe. Pierwszy przeznaczony jest do współpracy z notebookami, natomiast drugi do montażu w obudowie peceta.

Model ATI TV Wonder 600 USB to urządzenie zewnętrzne przeznaczone do współpracy zarówno z notebookami jak i komputerami stacjonarnymi. Dysponuje z wejściem A/V (umożliwia odbiór materiału z kamery lub magnetowidu) oraz pozwala użytkownikowi przechwytywać sygnał wideo do komputera. Warto też wspomnieć o dołączonym pilocie na podczerwień, który wielkością zbliżony jest do karty kredytowej oraz oprogramowaniu AMD Catalyst Media Center.

ATI TV Wonder 600 USB

ATI TV Wonder 600 USB

Model TV Wonder 650 Combo PCIe to w odróżnieniu od poprzednika urządzenie wewnętrzne przeznaczone do montażu w obudowie peceta. Dysponuje dwoma tunerami telewizyjnymi (analogowym i cyfrowym) oraz tunerem FM. Dzięki temu użytkownik może nagrywać na żywo wybrany program i jednocześnie oglądać inny.

"Coraz więcej klientów używa swojego peceta do oglądania telewizji i przechwytywania materiału wideo." - tłumaczy Matt Skynner z firmy AMD. "Te dwa nowe tunery HDTV są idealnym uzupełnieniem dla kart graficznych AMD, platform AMD LIVE! oraz notebooków bazujących na mobilnej technologii AMD Turion 64." - dodaje.

ATI TV Wonder 600 USB i ATI TV Wonder 650 Combo PCIe trafią do sprzedaży we wrześniu. Niestety ich ceny nie zostały podane.

Więcej informacji.