Dwa procesory w odtwarzaczu MP3

Chińska firma Teclast zaprezentowała dwuprocesorowy przenośny odtwarzacz plików audio. Urządzenie - oznaczone symbolem T19 - wyposażone jest też w kolorowy wyświeltacz, tuner radiowy oraz przeglądarkę e-booków.

Odtwarzacz dysponuje dwoma procesorami - Telechips TCC 760 i Wolfson WM8750. Pierwszy odpowiedzialny jest za dekodowanie dźwięku. Drugi to układ z funkcją DAC, którego zadaniem jest konwertowanie sygnału cyfrowego do analogowego. Według producenta, zastosowanie dwóch chipów do różnych zadań znacząco poprawia jakość dźwięku.

TECLAST T-19

TECLAST T-19

Nowy odtwarzacz wyposażony jest ponadto w 1,9-calowy kolorowy (262 tys. kolorów) wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 220 x 176 pikseli, pozwalający na oglądanie filmów w formacie MPEG1. Urządzenie ma też tuner FM, wejście line-in (umożliwiająca nagrywanie dźwięku z urządzeń zewnętrznych), przeglądarkę e-booków, dyktafon i kalendarz.

T19 sprzedawany jest w dwóch wersjach, różniących się pojemnością wbudowanej pamięci flash. Za wersję z 512 MB trzeba zapłacić 77 USD natomiast za model dysponujący 1 GB - 90 USD.