Dwa rdzenie w dobrej cenie

Przetestowaliśmy blisko 30 procesorów dwu- i czterordzeniowych, aby przekonać się, które z nich są najwydajniejsze, a które najbardziej opłaca się kupić. Wyniki są optymistyczne - w dobrej cenie kupisz naprawdę szybkie CPU.


Przetestowaliśmy blisko 30 procesorów dwu- i czterordzeniowych, aby przekonać się, które z nich są najwydajniejsze, a które najbardziej opłaca się kupić. Wyniki są optymistyczne - w dobrej cenie kupisz naprawdę szybkie CPU.

Wojna cenowa AMD z Intelem rozgorzała na dobre po wprowadzeniu przez "błękitny" koncern układów Core 22 Duo. Przez kilka ostatnich miesięcy procesory obu wytwórców bardzo staniały, dlatego obecnie jest wyjątkowo dobry moment na kupno CPU. Szukasz wydajnego dwurdzeniowca ddo różnorodnych zastosowań? Nie ma problemu, za 200–300 zł kupisz naprawdę porządny model. Doszło do tego, że procesor jest tańszy niż dobra płyta główna, nnie mówiąc już oo kosztownych kartach gra2 cznych czy najnowszych, drogich pamięciach RAM.

Osoby zamożniejsze mogą wybrać czterordzeniowy Intel Core 2 Quad, do kupienia już za mniej więcej 900 zł. Nie jest to mało, lecz warto przypomnieć, że jeszcze dwa miesiące temu podobne modele kosztowały 1800–1900 zł. Ci, którzy zamierzają zamienić stacjonarny pecet na notebook, powinni przeczytać nasz test najnowszych modeli opartych na platformie Santa Rosa Intela. Komputery te są oferowane w bardzo zróżnicowanych cenach mimo wielu elementów wspólnych (chipset, kontroler sieci Wi-Fi). Najtańszy z testowanych przez nas modeli kosztował 4300 zł, najdroższy – prawie dwa razy więcej. Warto wiedzieć, skąd takie różnice i czy opłaca się kupować droższy model. Jedno jest pewne – notebooki z Santa Rosą są w tej chwili szczytowym osiągnięciem wśród maszyn przenośnych. Mają najlepsze kontrolery sieci bezprzewodowej, pracujące w standardzie n, czyli oferujące o wiele większy zasięg niż starsze kontrolery g, i o wiele większą przepustowość. Te parametry są dla użytkowników coraz ważniejsze.

Z dyskusji toczonych na naszym forum internetowym wynika, że często jesteście gotowi kupić model z nieco wolniejszym procesorem, ale z wydajniejszą obsługą Wi-Fi. Wśród testowanych produktów część ma także napędy optyczne nowej generacji – HD DVD i Blu-ray. Niektóre z nich pozwalają nie tylko na odtwarzanie 2 filmóww HD, lecz także zapisywanie danych na bardzo pojemnych płytach, do 25 GB. Dużo miejsca w bieżącym wydaniu poświęciliśmy także projektorom. Sprawdziliśmy aż 60 różnorodnych modeli, tak więc każdy, bez względu na to, czy poszukuje projektora do biura, czy do domu, powinien znaleźć urządzenie odpowiadające jego potrzebom.

Najlepsze w testach

Dwa rdzenie w dobrej cenie

ASUSG2S

ASUSG2S

Wyrafinowany notebookdla graczy imponuje wydajnością, uzyskaną dzięki połączeniu procesora Core 2 Duo T7500 2,2 GHzz szybkim układem graficznym IWIDIA GeForce 8600M GT 256 MB. Jeśli dodamy do tego ciekawą i solidną obudowę, 2 GB pamięci RAM oraz napęd HD DVD,to uzyskamy komputer ¦|doskonały do grania i obsługi aplikacji multimedialnych.

Informacje ASUS,http://www.asus.pl Cena 8500 zł

Dwa rdzenie w dobrej cenie

lntelCore2DuoE4300

lntelCore2DuoE4300

Za 400 zł otrzymasz dwurdzeniowy procesor, który już przy standardowej częstotliwości taktowania 1,8 GHz prezentuje zadowalającą wydajność. Ale to nie wszystkie jego zalety, bo model ten ma ogromny zapas mocy, który łatwo wykorzystać, zwiększając częstotliwość taktowania.

Informacje Intel,http://www.intel.pl Cena 400 zł

Dwa rdzenie w dobrej cenie

Epson EMP-X5

Epson EMP-X5

Niedrogi, ładny, wydajny z ciekawymi funkcjami w rodzaju superszybkiego chłodzenia lampy czy natychmiastowego startu prezentacji. Taki właśnie jest najnowszy projektor Epsona, który zdobył nasze szczególne uznanie w teście modeli biznesowych kosztujących do 3500 zł.

Informacje Epson, tel. 022 4557500,http://www.epson.pl Cena 2860 zł