Dwa światy

Polska firma Metropolis przygotowuje grę Two Worlds, czyli wybuchowy miks RPG i strategii.

Większość gier komputerowych rodzimej produkcji, niestety, nie imponuje jakością wykonania i z tego powodu niezbyt dobrze się sprzedaje. Dzieła firmy Metropolis Software House zawsze prezentowały wysoki poziom, którego można oczekiwać także po zbliżającym się Two Worlds.

Gra jest hybrydą RPG i strategii, a jej akcja przenosi nas w odległą przyszłość roku 3001. Wtedy to dochodzi do zderzenia czasu i przestrzeni, którego konsekwencją jest spotkanie dwóch światów zamieszkanych przez antagonistyczne rasy - Quidarian i en'Ceer. Natychmiast wywiązuje się zbrojny konflikt, a gracz wciela się w postać Neda Jasha i jako agent specjalny staje po stronie pierwszej z ww. nacji.

Bohater napotka na swojej drodze wiele przeróżnych postaci i przeżyje mnóstwo ekscytujących przygód. Według zapowiedzi, grę mają charakteryzować przede wszystkim rozbudowana warstwa fabularna, dopracowany algorytm walk (szczególnie mechanizmy sztucznej inteligencji) oraz unikalny Wireframe Engine, zapewniający doskonałą jakość oprawy wizualnej.

Programiści mają nadzieję, że wszystkie prace produkcyjne zakończą przed wakacjami. Nie wyznaczono jednak dokładnej daty premiery na polskim rynku, ale wiadomo już, że dystrybucją zajmie się krajowy oddział niemieckiej firmy TopWare. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.topware.pl