Dwa tygodnie po premierze GTA V pojawi się tryb multiplayer o nazwie GTA Online

Każda odsłona z serii gier Grand Theft Auto wzbudza olbrzymie emocje wśród graczy jeszcze przed premierą. Nie inaczej jest tym raze, a tworzące serię studio Rockstar umiejętnie podgrzewa emocje przed nadchodzącą premierą piątej części gry. Dziś zapowiedziany został zupełnie nowy tryb multiplayer, który będzie tak naprawdę osobną pozycją o nazwie GTA Online.

Grand Theft Auto to seria gier, w których gracz wciela się w początkującego przestępcę. Następnie wykonując misje, uczestnicząć w strzelaninach i dynamicznych pościgach samochodowych umacnia swoją pozycję w wirtualnym świecie. Gry od lat zdobywają bardzo dobre noty i mają dobre recenzje, ale do tej pory zabawa była skupiona na trybie singleplayer. Teraz ma się to zmienić.

Tryb multiplayer nowego GTA będzie tak naprawdę osobną pozycją. Zostanie wydany pod nazwą GTA Online i udostępniony bezpłatnie dla wszystkich osób, które kupiły grę, w dwa tygodnie od jej premiery. Nie będzie to jednak typowe MMO, a jedynie będzie zawierać jego elementy. Do dyspozycji będzie otwarty świat, ale jednocześnie maksymalnie do szesnastu graczy będzie mogło brać udział w rozgrywce.

Aby rozwijać swoją postać będzie można gromadzić fundusze, kupować nieruchomiści i zdobywać reputację w wirtualnym przestępczym światku, aby odblokować dodatkowe bonusy. GTA Online nie będzie jednak wymagać abonamentu i nie będzie oferować mikropłatności, a dodatkową zawartość dla tego trybu będą mogli tworzyć sami gracze.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: