Dwa w jednym

Komputer + Internet w cenie miesięcznego abonamentu - to nowy pomysł Big Blue.

IBM poinformował, że wspólnie z francuskim operatorem telekomunikacyjnym - firmą Avenir - zamierza oferować komputery wraz z dostępem do Internetu w cenie niewielkiej miesięcznej opłaty. Klienci będą mogli otrzymać multimedialny zestaw IBM Aptiva, z 15-calowym monitorem, procesorem AMD 400 MHz, modemem 56K i pełnym dostępem do Internetu zapewnianym przez Avenir Telecom. Za korzystanie z oferty przez 30 miesięcy użytkownicy zapłacą 32 USD.

Zestawy (AptivaPC + Internet) będą dostępne w 130 salonach sprzedaży Avenir i sieci ponad 4000 innych punktów sprzedaży. Producenci szacują, że z oferty zechce skorzystać około 250 tys. klientów.

IBM zapewnia 30-miesięczną gwarancję i bezpłatną pomoc techniczną oraz oferuje możliwość zamiany komputera na inny po upływie 18 miesięcy od daty zakupu. Obie firmy opracowują również wiele nowych serwisów internetowych, które mają działać na serwerach dostarczonych przez IBM. Serwisy będą zawierać informacje kulturalne, sportowe, techniczne, finansowe itp. Jak twierdzą przedstawiciele IBM, sprzedaż wiązana komputerów wraz z usługami internetowymi zyskała już popularność w Stanach Zjednoczonych, w Europie natomiast idea ta nie cieszy się na razie tak dużym zainteresowaniem.

Więcej informacji: www.news.com