Dwa ważne uaktualnienia dla Windows 7

Gigant z Redmond udostępnił dwie łatki dla systemu Windows 7 beta 1. Jedna rozwiązuje problemy z niekompatybilnym oprogramowaniem, druga natomiast przeznaczona jest dla przeglądarki Internet Explorer 8 i naprawia wiele usterek związanych z jej stabilnością.

Aktualizacje dedykowane są systemowi Windows 7 beta 1 build 7000, z innymi wersjami testowymi nie współpracują. Łatki zainstalować można samodzielnie albo korzystając z mechanizmu Windows Update. W drugim wypadku wystarczy w menu Start wskazać opcję Windows Update, a następnie w nowym oknie wybrać Check for updates i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Dwa ważne uaktualnienia dla Windows 7

Nowe łatki dla Windows 7 dostępne są również w usłudze Windows Update

Biuletyn nr 967062 wprowadza szereg poprawek z zakresu interoperacyjności pierwszej bety Windows 7 z oprogramowaniem innych firm. Po jego instalacji możliwe jest uruchomienie programów, które - z jakiegoś powodu - nie działały na nowych okienkach. Microsoft jednak nie podaje informacji, których aplikacji dotyczy uaktualnienie. Więcej informacji znaleźć można w artykule Bazy Wiedzy KB967062 (w j. ang.). Aktualizacja dostępna jest zarówno dla 32-bitowej, jak i 64-bitowej edycji systemu.

Druga aktualizacja, oznaczona numerem 962921, rozwiązuje szereg problemów z wbudowaną przeglądarką Internet Explorer 8, dotyczących m.in. współpracy programu z popularnymi dodatkami innych producentów (Adobe Flash Player 10, podgląd wydruku PDF-ów). Więcej informacji znaleźć można w artykule Bazy Wiedzy KB962921 (w j. ang.). Pliki instalacyjne pobrać można z Centrum pobierania Microsoftu:

- Aktualizacja dla Internet Explorera 8 w Windows 7 (32-bit)

- Aktualizacja dla Internet Explorera 8 w Windows 7 (64-bit)

Zobacz również:

7 powodów, aby pokochać Windows 7

7 powodów, aby znienawidzić Windows 7