Dwa wyświetlacze w notebookach Asusa

W momencie pojawienia się na rynku systemu Windows Vista, Asus zamierza zaprezentować laptopy wyposażone w dwa wyświetlacze. Dzięki nim notebooki mają być zgodne z technologią SideShow.

SideShow pod względem funkcjonalnym przypomina małe wyświetlacze LCD stosowane dawniej w laptopach IBM ThinkPad oraz w niektórych telefonach komórkowych. Dzięki tej technologii komputer ma informować swego właściciela o stanie notebooka, a także o nadchodzących terminach spotkań, numerach telefonów czy nowych wiadomościach e-mail - oczywiście bez uruchamiania maszyny i ładowania systemu operacyjnego.

Technologia nie ogranicza się do laptopów - dodatkowe ekrany mogą komunikować się z głównym komputerem za pomocą Bluetooth czy Wi-Fi, nic też nie stoi na przeszkodzie, by były montowane np. w klawiaturach.

Zewnętrzny wyświetlacz w notebookach Asusa to matryca TFT LCD o rozdzielczości 320x240 pikseli. Co ciekawe, moduł z nią może służyć jako odtwarzacz plików MP3 i WMA - wyposażono go bowiem we własny procesor ARM, 4 MB pamięci RAM i 4 MB pamięci flash. Po wypięciu z obudowy połączenie z jednostką macierzystą odbywa się przez kabel USB.