Dwaj piraci z Warszawy zatrzymani

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali Michała M. i Wojciecha F. Pobierali oni z Internetu chronione prawem autorskim pliki, wypalali je na płytach CD i DVD, po czym sprzedawali.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zaczęli od wizyty w mieszkaniu jednego z warszawiaków, 33-letniego Wojciecha F. Towarzyszył im biegły informatyk. W domu podejrzanego znaleźli komputer z zainstalowanym nielegalnym oprogramowaniem, a także pobierane z Internetu aplikacje, filmy i muzykę.

W trakcie przeszukania znaleziono 312 wypalonych płyt CD i DVD przygotowanych do sprzedaży. Straty oszacowano na 25 tysięcy złotych.

Drugą wizytę złożono 35-letniemu Michałowi M. U niego znaleziono nielegalne oprogramowanie i 72 płyty z filmami i muzyką. Straty oszacowano na 5 tysięcy złotych.

Obaj podejrzani przyznali się, że pobierali z Sieci treści chronione prawem autorskim, przerabiali je i wypalali na nośnikach, by ostatecznie sprzedać je samodzielnie albo przy pomocy obecnych w okolicy handlarzy.

Patrz też: "5 lat więzienia za nielegalne Windows?"

Źródło: Komenda Główna Policji