Dwie Mirandy w jeden dzień!

Autorzy open-source'owego multikomunikatora internetowego Miranda udostępnili wczoraj jego kolejną wersję (a właściwie - aż dwie). Całkowitą nowością w zaprezentowanym wydaniu jest specjalny moduł informujący użytkownika, że oto pojawiła się kolejna wersja jego ulubionego komunikatora.

O najnowszej, "dużej" wersji Mirandy pisaliśmy już wcześniej w artykule "Sześć dziesiątych Mirandy". Wczoraj na oficjalnej stronie komunikatora pojawiły się dwie nowe wersje! Przy czym druga (0.6.5) musiała zostać udostępniona, gdyż w ostatniej chwili wykryto usterkę powodującą, że jeden z modułów nie był poprawnie wczytywany.

Wśród najważniejszych zmian wymienić należy wspomniany już wcześniej moduł informujący użytkownika o dostępnych nowych wersjach komunikatora, czy ulepszone narzędzie do kontroli i naprawy bazy danych Mirandy (może być ono teraz lokalizowane). Kosmetycznym zmianom poddano także okienko wyboru profilu użytkownika. Oprócz nowych funkcji poprawiono też parę usterek, jak na przykład problem z ładowaniem awatarów dla protokołu MSN, prawidłowym pokazywaniem transferu plików w okienku wiadomości, czy działaniem klawisza skrótu do odczytu wiadomości. Cały czas trwają też prace nad wprowadzonym w wersji 0.6 protokołem UPnP i jego poprawnym działaniem z niektórymi, specyficznymi routerami.

Program pobrać można z oficjalnej witryny Mirandy, gdzie znaleźć można także katalog wtyczek oraz pomocne forum użytkowników. Godnym polecenia jest także polski serwisie o Mirandzie, w którym znajdziemy forum w ojczystym języku, a także najnowsze wersje wtyczek tworzonych przez polskich deweloperów.