Dwie drukarki i pięć kombajnów

W Lexmarku dalej tanio.

W nowej ofercie Lexmarka znajdziemy dwa razy więcej kombajnów niż drukarek, co odpowiada popularności urządzeń zintegrowanych, których sprzedaż rośnie dużo szybciej. Z myślą o mikrobiurach zbudowano kombajny X4250 i X4270. Poza drukowaniem i skanowaniem (wersja rolkowa) kopiują i faksują, drugi z nich ma dodatkowo słuchawkę telefoniczną. Bardziej niż o jakości pomyślano o tempie druku i ekonomii. Poza mniejszymi w ofercie są także bardzo duże i oszczędne naboje (1100 stron czarnych i 625 w kolorze), nominalnie drukują 19 stron mono i 10 w kolorze na minutę.

Drukarka Z615 jest także podstawą obu pozostałych kombajnów, X1180 i X2250. Z615 i X1180 są nieznacznie zmodyfikowanymi modelami z poprzedniego roku, które wyróżniały się absolutnie najniższymi cenami w swoich kategoriach, X2250 jest nieco bardziej skomplikowany i pozwala kopiować bez pomocy komputera. Oba kombajny mają skaner płaski 600 dpi. Cała trójka drukuje w tempie 10 stron mono i trzech kolorowych w ciągu minuty.

Zobacz również:

  • Jaką drukarkę wielofunkcyjną do domu wybrać? Przegląd drukarek wielofunkcyjnych 2023
  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli

Najlepszymi urządzeniami z serii są model Z815 i kombajn X5250. W obu zastosowano głowice kolorowe z dwiema średnicami dysz, na 3- i 10-pikolitrowe krople. Te same parametry ma pojemnik z tuszami foto, którym można zastąpić czarny, drukując sześciokolorowo, a nawet bez marginesu. Model X5250 ma także lepszy skaner, wyświetlacz LCD i może pracować bez komputera.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: