Dwie drukarki w jednym

Euroimpex, dystrybutor urządzeń Nashuatec, wprowadził do sprzedaży nową monochromatyczną i kolorową drukarkę laserową Nashuatec C7010. Urządzenie pozwala na drukowanie w formacie do A3+ z szybkością 36 stron na minutę.

Drukarka Nashuatec C7010 drukuje dokumenty z szybkością 10 stron w pełnym kolorze, a duże nakłady wydruków czarno-białych są produkowane z szybkością 36 stron na minutę. Urządzenie drukuje w 2 bitach, co oznacza, że osiąga jakość obrazu odpowiadającą rozdzielczości 1800 x 600 dpi. Zastosowanie trzech języków drukowania (PCL5c, Adobe PostScript 3 oraz RPCS) zwiększa walory użytkowe drukarki. Język RPCS przyśpiesza wszelkie zadania drukowania z systemów Windows oraz automatyzuje definiowanie zadań drukowania.

Nashuatec C7010 standardowo wyposażona jest w kartę sieciową Ethernet, port USB 2.0 oraz port równoległy. Opcjonalnie może być rozbudowana o kartę sieci bezprzewodowej Wireless LAN IEEE802.11b oraz FireWire IEEE1394. Dołączone do drukarki oprogramowanie Nashuatec SmatNet Monitor umożliwia zdalne zarządzanie wszystkimi drukarkami w sieci, monitorowanie statusu urządzeń, przyznawanie odpowiednich uprawnień użytkownikom oraz sporządzanie statystyk ilości wydruków. SmartNet Monitor pozwala także na wykorzystanie takich funkcji jak druk równoległy na kilku drukarkach oraz odzyskiwanie i przekierowywanie druku na inne urządzenie.

Moduł duplexu umożliwia druk dwustronny – zarówno w kolorze jak i w odcieniach szarości – bez straty szybkości druku. Opcjonalny finiszer sortuje, zszywa i obkłada wydrukowane dokumenty nadając im profesjonalny wygląd i skracając czas pracy, a 4-półkowy mailbox pozwala na rozdzielenie wydruków poszczególnych użytkowników i grup roboczych na oddzielne półki. C7010 pozwala na druk na formatach papieru od A6 do A3+. Z podajnika ręcznego można podawać nietypowe nośniki, takie jak gruby papier na wizytówki, koperty oraz folie. Urządzenie mieści maksymalnie 1350 arkuszy papieru, w tym 100 arkuszy może być podawanych z podajnika ręcznego.

Ciekawostką jest funkcja druku poufnego. Użytkownik definiując zadanie drukowania wpisuje w oknie sterownika drukarki tylko sobie znany czterocyfrowy numer PIN i wysyła wydruk do drukarki. Po podejściu do urządzenia wprowadza ten sam numer z panelu sterowania i dopiero wtedy drukarka rozpoczyna wydruk.

Drukarka kosztuje 11500 zł netto.

Więcej informacji:

http://www.euroimpex.pl