Dwie karty graficzne na płytach Iwill

Iwill przygotował płytę główną z chipsetem NVIDIA nForce 4, która wyposażona jest w dwa gniazda PCI Express pozwalające na instalację dwóch kart graficznych GeForce 6800 Ultra/GT oraz 6600 pracujących w trybie SLI.

Dwie karty graficzne na płytach Iwill

Płyta główna Iwill DK8ES

Model DK8ES jest na razie przedprodukcyjnym modelem prezentującym możliwości nowego chipsetu nForce 4. Jest on przeznaczony do instalacji w serwerach i stacjach roboczych, a akceptowane procesory to AMD Opteron wyposażone w podstawkę Socket 940. Na płycie można zainstalować do 16 GB pamięci DDR umieszczonej w 8 slotach DIMM. Dwa złącza graficzne PCI Express pozwalają na instalację kart graficznych w trybie SLI, z kolei 3 gniazda PCI-X 64-bit 133 MHz przeznaczone są dla profesjonalnych kart rozszerzeń przeznaczonych na rynek serwerowy.

Na wyposażeniu znalazł się także podwójny kontroler gigabitowej sieci LAN, kontroler Serial ATA-150 (z RAID 0,1, 0+1), kontroler USB 2.0. W przypadku modeli serwerowych wbudowany także został kontroler graficzny ATI Rage XL. Płyta występuje w formacie Extended ATX i posiada złącze zasilania EPS 12V (24+8 pin).