Dwie plazmy od LG

Firma LG Electronics poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek dwóch nowych telewizorów plazmowych FLATRON Plasma z technologią XD Engine. Nowe produkty różnią się od siebie wielkością ekranu - model RZ-50PX10 wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 50", zaś RZ-42PX10 - 42".

Dwie plazmy od LG

LG RZ-50PX10

W obu telewizorach zastosowano panoramiczny ekran 16:9 oraz technologię XD Engine, która pozwoliła na uzyskanie wydatnej optymalizacji jakości obrazu. Przedstawiciele LG podkreślają, że są to pierwsze tego typu telewizory firmy dostępne na polskim rynku.

W modelach RZ-50PX10 i RZ-42PX10 zastosowanie technologię eliminującą efekt wypalania luminoforu (zapobiega to powstawaniu tzw. "efektu ducha") oraz funkcje:

- ISM Mode (stopniowo zmniejsza jasność przy statycznym obrazie nie dopuszczając do nadmiernego wypalania się luminoforu)

- Orbiter (niezauważalnie porusza obraz zmieniając w ten sposób "zawartość" pikseli)

- White Wash (wstawia w nieruchomy obraz klatki wypełnione kolorem białym, odświeżając w ten sposób piksele) - Inversion - ta funkcja powoduje czasowe wyświetlenie kolorów przeciwnych w pikselach

- Picture in Picture

- Twin Picture (umożliwia ona dzielenie ekranu na dowolnej wielkości dwie części, a także zamianę drugiego obrazu z głównym obrazem wyświetlanym na ekranie).

W obu modelach zastosowano także dwa głośniki o mocy 15W oraz system cyfrowego dźwięku przestrzennego. Telewizory mają być dostępne na rynku polskim pod koniec maja br. Ich cena detaliczna nie jest jeszcze znana.

Więcej informacji:

http://www.lge.pl