Dwóch Europejczyków oskarżonych w USA o ataki DDOS

W Stanach Zjednoczonych dobiega końca śledztwo w sprawie ataków DDOS, które w październiku 2003 roku na dwa tygodnie wstrzymały działanie strony firmy Weaknees oraz spowodowały znaczne straty w innej firmie - Rapid Satellite. Bardzo prawdopodobne, że oba ataki zostały zamówione przez konkurencyjne przedsiębiorstwo Orbit Communication.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wskazał dwóch głównych podejrzanych w sprawie ataków DDOS, które w październiku 2003 na dwa tygodnie wstrzymały pracę firmy Weaknees oraz spowodowały znaczne straty w Rapid Satellite.

Główni podejrzani to 25-letni Axel Gembe z Niemiec (prawdopodobnie autor słynnego Agobota, który służy do tworzenia botnetów) oraz 24-letni Lee Graham Walker z Anglii (programista, który doradzał jak uczynić ataki bardziej destruktywnymi). Obaj oskarżeni zostali o zatajenie nielegalnej działalności szefa Orbit Communication oraz uszkodzenie systemów komputerowych.

Hakerzy zostali rzekomo zatrudnieni przez Jaya R. Echouafniego, szefa Orbit Communication, do przeprowadzenia ataków DDOS na witryny internetowe konkurencyjnych firm Rapid Satellite oraz Weaknees.

Ataki powiodły się i doprowadziły do wstrzymania działania strony internetowej Weaknees na pełne dwa tygodnie. Firma poniosła z tego powodu około 200 tysięcy dolarów strat. Druga zaatakowana firma - Rapid Satellite - również poniosła poważne straty.

Echouafni wciąż pozostaje na wolności. Karę dwóch lat pozbawienia wolności odbyła za to inna osoba zamieszana w sprawę - Paul Ashley, który w czasie realizowania ataków pełnił rolę pomocnika Echouafniego.


Zobacz również