Dwóch użytkowników, jeden komputer i... jeden monitor?

Jeremy Newton zaproponował rozwiązanie, które umożliwi równoległą pracę więcej niż jednego użytkownika na tym samym monitorze. W połączeniu z obecną w dwurdzeniowych procesorach technologią wirtualizacji pozwalającą na równoczesne uruchomienie kilku systemów operacyjnych, użytkownicy mogą dostać do ręki naprawdę rewolucyjną technologię - o ile tylko zostanie ona dostrzeżona przez producentów sprzętu i oprogramowania.

Dwóch użytkowników, jeden komputer i... jeden monitor?

Schemat działania techniki Shift In Time (źródło: Jeremy Newton)

Wszystkich zainteresowanych wariantem prawdziwie ekonomicznym, z dwiema klawiaturami i tylko jednym monitorem z pewnością zainteresują prace Jeremiego Newtona. Wykorzystując płaski monitor LCD i specjalne układy soczewek chce stworzyć wyświetlacz, który będzie mógł być jednocześnie wykorzystywany przez więcej niż jedną osobę.

Warto wiedzieć, że podobne układy soczewek stosuje się już w niektórych płaskich wyświetlaczach. Celem jest takie dostosowanie wyświetlanego obrazu, by użytkownik miał wrażenie, że w rzeczywistości ogląda trójwymiarową bryłę. Efekt jest dobrze widoczny w wyświetlaczach StereoGraphics, a wkrótce ma się pojawić także w urządzeniach Philipsa i Sharpa.

Więcej informacji: witryna Shift In Time