Dwoisty

Prace biurowe wymagają często skanowania materiałów fotograficznych dostępnych na różnych nośnikach, do których trzeba używać różnych rodzajów skanerów...

Prace biurowe wymagają często skanowania materiałów fotograficznych dostępnych na różnych nośnikach, do których trzeba używać różnych rodzajów skanerów. DuoScan T1200 firmy Agfa zastępuje w znacznej mierze skaner do slajdów, który kosztuje ok. 10000 zł i skaner płaski za ok. 1000 zł.

Dwoisty
DuoScan T1200 skanuje z rozdzielczością optyczną 600x1200 dpi, interpolowaną do 9600x9600. Wyposażony jest w interfejs SCSI zapewniający dużą prędkość działania. Maksymalna wielkość skanowanych dokumentów wynosi 21,6 x 35,5 cm. Slajdy formatu 35 mm mogą być skanowane w formie dwóch pasków po sześć klatek lub jako 12 oddzielnych klatek w ramkach. Można też skanować cztery slajdy wielkości 6x9 cm lub dwa 4x5 cali. Instalacja skanera była łatwa i nie przysparzała kłopotów.

Skany wyróżniały się wśród innych doskonałą jakością – charakteryzowały się nasyceniem kolorów, ostrością, a pod względem ilości szczegółów prawie idealnie odpowiadały oryginałowi. Skaner działał dość szybko, jednak mimo zastosowania interfejsu SCSI niektóre skanery z portem USB były od niego szybsze. Prędkość skanowania była satysfakcjonująca.

Obsługa skanera DuoScan T1200 była prosta. Przyciski umieszczone na panelu przednim pozwalały uruchamiać aplikacje niezbędne do obsługi wybranej opcji działania. Choć przystawki do slajdów sprzedawane są z wieloma skanerami, żadna nie dorównuje jakością Agfie. Skany slajdów były nieporównanie lepsze od innych, mimo że nie tak dobre jak w przypadku skanów uzyskiwanych za pomocą urządzeń przeznaczonych jedynie do skanowania slajdów. Jeśli skanowane slajdy mają stanowić ilustracje do prezentacji czy broszur, Agfa doskonale spełni swoje zadanie.

Do skanera dołączone jest oprogramowanie: Corel PhotoPaint 8.0, PhotoLook, PhotoSnap, iPhotoExpress, Omnipage LE, ReadIris 4.1 Visioneer PaperPort.

Skaner Agfa DuoScan T1200 jest idealny do biura. Jedyną jego wadą jest wysoka cena – 3606 zł, jednak za jakość trzeba płacić.