Dwuekranowy Samsung Continuum zaprezentowany

Koreański producent pochwalił się nowym modelem telefonu komórkowego, który został wyposażony w dwa ekrany. Oprócz wyświetlacza Super AMOLED znajdziemy w nim malutki ekranik dla wielbicieli serwisów społecznościowych.

Samsung Continuum jest urządzeniem z linii Galaxy, działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Android (wersja 2.1). Smartfon napędzany procesorem Cortex A8 Hummingbird (1GHz) posiada kamerkę 5Mpx z lampą błyskową (dioda LED). Kamerka nagrywa pliki wideo w rozdzielczości 720.

Telefon obsługuje pliki wideo w formacie DivX i Xvid, a dla fanów muzyki przygotowano odtwarzacz plików audio i wyjście słuchawkowe 3,5 mm. Continuum posiada też 8GB kartę pamięci MicroSD, którą można rozszerzyć do 32GB. Urządzenie komunikuje się ze światem za pomocą Bluetootha lub WiFi (802.11 b/g/n).

Zobacz również:

  • Zrób ze swojego telefonu najnowszego Galaxy S23! Rozwiązanie jest bardzo proste
  • Tani smartfon nie musi być wcale słaby. Oto najlepsze modele do 1500 zł

Ciekawie prezentują się natomiast dwa wyświetlacze zamontowane w smartfonie. Pierwszy z nich to całkiem duży (4,3"") ekran Super AMOLED. Pod nim znajduje się natomiast malutki ekran (1,8") o rozdzielczości 480x96. Uruchamia się on dopiero w chwili, gdy weźmiemy telefon do ręki i wyświetla wpisy z serwisów społecznościowych, informacje systemowe czy interesujące nas wiadomości. Treści prezentowane na tym ekranie można konfigurować samemu. Wyświetlacz może też pracować po uśpieniu telefonu - biorąc urządzenie do ręki możemy "przebudzić" tylko dolny ekran.

Continuum powinien trafić do sklepów 18 listopada tego roku.