Dwuletni Dead Rising trafi na Wii

Ciekawa informacja pojawiła się w związku z Dead Rising oraz Wii. Przedstawiciele firmy Capcom doszli do wniosku, że warto zainteresować się zabawką Nintendo i ogłosili, że przygotują reedycję Dead Rising na konsolę.

Dead Rising trafił na rynek dwa lata temu, w wersji na Xboksa 360. Teraz Capcom postanowił przygotować reedycję gry na bijącą rekordy popularności konsolę Nintendo Wii. Gotowe działo będzie nosić podtytuł Chop Till You Drop.

Dwuletni Dead Rising trafi na Wii

Dead Rising na Xboksa

Cacpcom ogłosił, że Dead Rising: Chop Till You Drop trafi na półki sklepowe już pod koniec bieżącego roku. W oświadczeniu firmy znajdujemy zapowiedź, że gra będzie niezwykle wciągającym i emocjonującym doświadczeniem. Całkiem możliwe, że sporo w tym prawdy. Użytkownik będzie bowiem korzystał z wiimote'a by strzelać, ciąć i masakrować zastępy nieumarłych. Wiadomo, że gra będzie bardzo różnić się od pierwowzoru (zastosowane zostaną m.in. niektóre rozwiązania z Resident Evil 4.

Dead Rising opowiada historię dziennikarza, który został uwięziony ogromnym centrum handlowym. Aby uciec, musi przedrzeć się przez tłumy wszechobecnych zombie. Gra w wersji na X360 sprzedała się dotychczas w ponad milionie egzemplarzy.