Dwurdzeniowy Turion 64 już wkrótce!

Przedstawiciele firmy Advanced Micro Devices zakomunikowali, że planują rozpocząć sprzedaż nowych, dwurdzeniowych procesorów, przeznaczonych dla komputerów przenośnych, już w pierwszej połowie przyszłego roku.

AMD sprzedaje swoje dwurdzeniowe procesory już od kilku miesięcy. Mimo zapewnień firmy, że nadają się one również jako jednostki centralne w laptopach, do tej pory nie pojawiły się żadne informacje dotyczące rozpoczęcia sprzedaży tych procesorów w wersji mobilnej.

Według serwisu internetowego InformationWeek, AMD podjęło decyzję o wprowadzeniu na rynek dwurdzeniowej wersji procesora Turion 64 w pierwszej połowie 2006 roku. Niewątpliwie ma to związek z planami firmy Intel, która premierę swojego CPU o nazwie Yonah, zapowiedziała również na ten okres (pisaliśmy o tym w artykule: "IDF 2005: Yonah - pierwsze dwa rdzenie w notebookach").

Procesory AMD Turion 64 korzystają z tej samej architektury co Athlon 64, natomiast są dużo mniej "energożerne" (więcej o procesorach Turion 64 można przeczytać w artykule: "Turion 64 - bat na Centrino?").


Zobacz również